Banknot niedawno był wart 20 złotych
Fot. Flickr / Warszawski Serwis Prasowy
Autor Kamila Krótka - 8 Września 2020

Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych

Banknot w dniu zakupu był wart 20 zł, teraz może przynieść o wiele większy zysk, bo nawet 40-krotność poprzedniej sumy. Jak się okazuje, jego wartość wynosi teraz nawet 1000 zł. Taka cena to nie tylko kwestia wyjątkowości, ale i ograniczonego nakładu.

Banknot jeszcze w listopadzie 2019 roku można było kupić za 25 złotych, teraz wart jest nawet kilka tysięcy. Cena wzrosła jednak bardzo szybko. W lutym tego roku dobiła do 1000 zł.

Banknot o wyjątkowej wartości

Tytułowy banknot to euro o nietypowym nominale 0. Ten wyjątkowy pieniądz przedstawia kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Banknoty te są wypuszczane raz na jakiś czas na rynek przez Euro Souvenir. Do tej pory jednak nie zdarzyło się, aby przedstawiały one polskie krajobrazy. 

Możesz załapać się nawet na 113 tys. złotych. Właśnie rozpoczął się nabór wnioskówMożesz załapać się nawet na 113 tys. złotych. Właśnie rozpoczął się nabór wnioskówCzytaj dalej

Premiera banknotu 0 euro odbyła się w listopadzie w Warszawie. Wówczas można było nabyć go za 25 złotych.

- To jest pierwsza polska edycja banknotu. Na dole pojawiło się specjalne oznaczenie „PL”. Jest to nakład zamknięty, co oznacza, że nie będzie dodruku - wyjaśnił Szymon Bereska z Euro Souvenir.

Wydrukowano jedynie 5000 sztuk, które rozeszły się bardzo szybko. Niedługo po ich sprzedaży można było kupić je w sieci za 200 złotych. Teraz ceny za egzemplarz wahają się od 400 do okrągłego 1000 złotych.

Sprzedaż banknotu - czy to się opłaca?

Posiadacze tego banknotu zdecydowanie powinni zastanowić się na jego sprzedażą. Jak wskazuje portal warszawa.naszemiasto.pl, zainteresowanie nim jest ogromne, ale w końcu zmaleje. Prawdopodobne, że gdyby coś stało się z kolumną Zygmunta lub Zamkiem Królewskim, banknot jeszcze bardziej zyskałby na wartości. Taka sytuacja miała miejsce w Czechach, gdy wyemitowano banknot 0 euro z podobizną Karela Gotta.

Przez otyłość rzucił ją chłopak. Schudła i otrzymała tytuł najpiękniejszej kobiety w krajuPrzez otyłość rzucił ją chłopak. Schudła i otrzymała tytuł najpiękniejszej kobiety w krajuCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej
2. Całe życie dokarmiała bezdomne psy. Kiedy odeszła, na pogrzebie zjawili się niespodziewani goście

- W Pradze przed śmiercią Karela Gotta został wyemitowany banknot 0 euro z jego podobizną. Do jego kupna ustawiły się niesamowite kolejki chętnych. Banknot był sprzedawany pod 2 euro. Po śmierci Karela Gotta jego wartość kolekcjonerska wzrosła do 300-400 euro - podsumował Bereska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
  5. Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę
  6. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO

źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł