Bankomat zaskoczy wyjątkowym nominałem
Fot. imago stock&people/EAST NEWS
Autor Kamila Krótka - 16 Września 2020

Korzystasz z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić. Przygotuj się na sporą zmianę przy wypłatach

Bankomat w najbliższym czasie może naprawdę zaskoczyć. Wypłacając pieniądze trzeba być uważnym i oczekiwać wyjątkowego nominału, którego widok ucieszy niejednego. O zmianie poinformował Narodowy Bank Polski. Czego spodziewać się w najbliższym czasie?

Bankomat wypłaci teraz inny nominał niż kiedykolwiek. Możemy spodziewać się, że w końcu w naszych portfelach znajdzie się banknot, który od jakiegoś czasu należy do serii nominałów powszechnego obiegu “Władcy polscy”. Co w takim razie zaskoczy osoby wypłacające gotówkę?

Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęciaJerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęciaCzytaj dalej

Bankomat nas zaskoczy

Okazuje się, że wypłacając pieniądze z bankomatu, możemy otrzymać banknot o nominale 500 zł. Ten został wprowadzony do obiegu na początku 2017 roku, w serii z powszechnymi nominałami, jak: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł. Banknoty 500 zł są już dostępne w wybranych bankomatach i w kasach banków i Poczty Polskiej SA.

- Banknoty o nominale 500 zł ułatwiają rozliczenia gotówkowe pomiędzy obywatelami oraz pozwalają na zmniejszenie kosztów obsługi pieniądza ponoszonych przez przedsiębiorców. Można ich używać we wszystkich transakcjach gotówkowych w całej Polsce – czytamy w komunikacie prasowym NBP.

Specjalny nominał w Euronecie

TVN 24 Biznes podał, że banknoty o nominale 500 zł zostały udostępnione w kilkunastu bankomatach sieci Euronet w Polsce.

- Z końcem czerwca 2020 roku banknoty o najwyższym nominale 500 złotych są dostępne w kilkunastu bankomatach i wpłato-bankomatach Euronet Polska na terenie całego kraju. Dostępność nominału w wybranych urządzeniach będzie rotacyjna. W przypadku dużego zapotrzebowania klientów na wypłatę gotówki w najwyższym nominalne, będzie możliwość zwiększenia liczby urządzeń z banknotami o nominale 500 złotych – mówi w rozmowie z portalem Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Miziołek dodała, że banknoty będą wypłacane tylko wtedy, gdy transakcja będzie wynosić więcej niż 500 zł.

- Przykładowo, podczas jednorazowej wypłaty 1000 zł, transakcja zostanie zrealizowana banknotem o nominale 500 PLN i banknotami o niższych nominałach – podkreśla dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr Machalica przez lata związany był z Edytą Olszówką. Teraz ponownie się żeni. Kim jest wybranka?
2. Sejm uchwalił "piątkę dla zwierząt". Będą zmiany, "miliony zwierząt, przestaną dzisiaj cierpieć"
3. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia

Obecnie (stan na 29.06.2020) w obiegu znajduje się 31 255 618 sztuk banknotów 500-złotowych. Więcej na ten temat napisał portal biznesinfo.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. 3 śliczne pieski odwiedziły dom królowej Elżbiety. Chwilę później zwijały się w niewyobrażalnych cierpieniach
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Może istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wie

źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł