Białoruś protestuje
Fot. East News - AFP - Sergei Gapon
Autor Kamila Krótka - 13 Sierpnia 2020

Przełomowa decyzja w Mińsku. Władze Białorusi wreszcie to zrobiły

Białoruś protestuje, a ludzie na kilka dni zostali zupełnie odcięci od internetu. Po przerwie w dostępie do sieci obywatele w końcu odzyskali łączność ze światem.

Sytuacja na Białorusi praktycznie nie ulega zmianie, a wczoraj na ulicach Mińska i innych miast rozpoczęto kolejny protest. Kobiety ubrane na biało stworzyły łańcuch solidarności, którym pokazują sprzeciw wobec rządów Aleksandra Łukaszenki, rozdając kwiaty milicji. Z kraju dochodzi jednak jedna dobra wiadomość.

Czy jasnowidz Jackowski oszukuje? Ujawniono oburzające informacje na temat jego metod pracyCzy jasnowidz Jackowski oszukuje? Ujawniono oburzające informacje na temat jego metod pracyCzytaj dalej

Koniec blokady internetu

Wczoraj władze zdecydowały zdjąć blokadę internetu, która obowiązywała od niedzieli wyborczej. Prawdopodobnie wpłynęła na to działalność aktywistów.

- Białoruś to kraj specjalistów od IT. Nie było możliwości, aby odcięcie utrzymać długotrwale. To gra, której reżim na dłuższą metę nie mógł wygra - mówił serwisowi dziennik.pl rozmówca, który zaprezentował proste rozwiązanie przesyłane za pomocą tradycyjnych SMS-ów, które nie wymaga dostępu do sieci.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Ile jest prawdy w wiralu o homofobii w Polsce? Dużo, ale znalazł się też rażący fałsz

Informacja o przywróceniu kontaktu ze światem szeroko rozeszła się po Mińsku. Utrzymywanie blokady straciło sens, a przy tym była ona kosztowna ekonomicznie, dlatego władze zdecydowały się ją zdjąć. Poważne skutki braku dostępu do internetu odczuwały nie tylko media, ale i firmy taksówkarskie czy teleinformatyczne. Część z nich poinformowała, że jeśli nie odzyskają dostępu do sieci, przeniosą swoje siedziby za granicę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tatry. Skandaliczne zachowanie turysty. Zabrał przerażonego psa na Orlą Perć (WIDEO)
  2. Świat nauki wstrzymał oddech. Nadchodzą inteligentne cegły
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Z ostatniej chwili. Michal Doleżał powołał skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł