Dotacja dla mieszkańców Małopolski
fot. East News - ARKADIUSZ ZIOLEK
Autor Olga Szmańda - 13 Sierpnia 2020

Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać

Kwota dotacji w Polsce do tej pory nie zachwycała właścicieli przedsiębiorstw. Wiele mikro i małych firm nie mogło doczekać się dodatkowych pieniędzy z urzędu, a władze nie zdecydowały się na uruchomienie kapitału obrotowego czy pomocy w formie tzw. bonów rekompensacyjnych. Teraz utworzony zostanie nowy nabór, w którym mogą wziąć udział przedsiębiorcy.

Pieniądze na kapitał obrotowy dla małych firm wywołują od czerwca 2020 roku poruszenie wśród przedsiębiorców. Niestety wszystko za sprawą bezzwrotnych dotacji dla małych podmiotów przez urzędy marszałkowskie. Sytuację pogarszał fakt, że nie wszystkie województwa zdecydowały się na wdrożenie wsparcia finansowego firm. Tym samym nie każdy mógł skorzystać i mieć wpływ na dodatkowe pieniądze.

Przełomowa decyzja w Mińsku. Władze Białorusi wreszcie to zrobiłyPrzełomowa decyzja w Mińsku. Władze Białorusi wreszcie to zrobiłyCzytaj dalej

Dotacja dla firm w Małopolsce

W Małopolsce ruszają bezzwrotne dotacje dla jednoosobowych firm. Wsparcie jest następną odsłoną bonów rekompensacyjnych dla samozatrudnionych. Przedsiębiorcy mogą cieszyć się z utworzenia przez urzędników dodatkowej pomocy w trudnym dla firm okresie.

Dotacja bezzwrotna będzie obowiązywać jednoosobowe firmy w województwie małopolskim i obejmować osoby samozatrudnione. Warunkiem, jaki muszą spełnić przedsiębiorcy, jest potwierdzenie nieprzerwanej działalności od 31 grudnia 2019 roku, oraz niezależne płatności podatków i składek ubezpieczeniowych. Dodatkowo samozatrudnieni muszą wykazać 75-procentowy spadek obrotów w czerwcu i lipcu bieżącego roku w porównaniu do miesięcznych obrotów z roku ubiegłego tego swego okresu.

Być może obecne dotacje są próbą poprawienia wizerunku władz, mimo to jest to dobra informacja dla każdego przedsiębiorcy. Dzięki nowej dotacji samozatrudnieni dostaną aż 9 tys. złotych. Otrzymane pieniądze będą mogli wydać na działalność gospodarczą. Termin wykorzystania środków obowiązuje od trzech miesięcy od uzyskania ich z urzędu. Nowe małopolskie bony są świetną wiadomością dla posiadaczy firm. Wypłata świadczeń oraz ich bezzwrotna forma z pewnością pomoże podnieść finansowo ich przedsiębiorstwa.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek

Możliwość składania wniosków obowiązuje od godz. 12:00 w dniu 17 sierpnia 2020 roku do 28 sierpnia do godz. 12:00. Przedsiębiorca może złożyć wniosek poprzez konto w systemie internetowym tarcza.malopolska.pl. Od 31 sierpnia 2020 roku godz. 12:00 samozatrudnieni będą mogli także złożyć wniosek poprzez wyspecjalizowany generator na ich dokumenty. Całość przygotowana jest dzięki Małopolskiemu Centrum Przedsiębiorczości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internauci martwią się o pudelka Joanny Przetakiewicz. Gwiazda zaniedbuje psa?
  2. Archeolodzy weszli do jaskini i znaleźli coś co zwaliło ich z nóg. Doskonały stan znaleziska sprzed 200 tysięcy lat
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Leo Messi na wylocie z FC Barcelony? Klub już teraz szuka następcy, padło na znane nazwisko

źródło: bezprawnik.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł