Sprzątacz znalazł i uratował dziecko porzucone w śmietniku.
Fot. Quiaotou Police
Autor Bartosz Wróblewski - 14 Sierpnia 2020

Wyrzucili noworodka na śmietnik, bo ich rozczarował. Nawet go nie nazwali. Dziecko znalazł i uratował sprzątacz

Dziecko zostało znalezione na śmietniku przez człowieka, który odpowiada za sprzątanie. Po dochodzeniu policja odkryła, kim są jego rodzice i dlaczego pozbyli się niemowlaka.

Dziecko zostało znalezione na śmietniku w chińskiej prowincji Guangdong. Rodzice zostawili córkę przy brudnym kontenerze i nawet nie dali jej imienia. Pozbyli się nowo narodzonego maleństwa, ponieważ nie odpowiadała im jego płeć. "Marzenie o synu legło w gruzach" - tłumaczył potem ojciec noworodka.

Lekarze potrafią już przewidywać bliską śmierć pacjenta na podstawie badania wzrokuLekarze potrafią już przewidywać bliską śmierć pacjenta na podstawie badania wzrokuCzytaj dalej

Dziecko w śmietniku

Do zatrważającego zdarzenia doszło w mieście Dongguan w południowej prowincji Chin - Guangdong. 21-letnia kobieta 29 lipca urodziła dziewczynkę. Jak podają lokalne media, na które powołuje się "Daily Mail", rodzicom nie odpowiadała płeć maleństwa, ponieważ mieli już dwie córki. Postanowili więc porzucić dziecko.

Policja dotarła do nagrania z monitoringu, na którym widać, jak ojciec niesie noworodka w kierunku śmietnika. Mężczyzna zostawił córkę przy brudnym kontenerze i po prosu odszedł.

Wstrząsającego odkrycia dokonał przypadkiem jeden ze sprzątaczy. Dziewczynka leżała obok kosza na śmieci, przykryta ubraniami. Nie miała nawet odciętej pępowiny.

Na miejsce wezwano policję oraz karetkę pogotowia, która wzięła bezbronne maleństwo do szpitala. Interwencja była na tyle szybka, że dziewczynce nic się nie stało. Kolejnego dnia została wysłana do miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Wkrótce funkcjonariuszom udało się też odnaleźć rodziców porzuconego dziecka. Tłumaczyli, że pozbyli się córki, ponieważ marzyli o synu. "Moje marzenie legło w gruzach" - mówił zrozpaczony ojciec Z ustaleń policji wynika, że nowo narodzona dziewczynka była trzecią córką pary. Rodzice zdecydowali się ją porzucić, ponieważ „nie mogli sobie pozwolić na całkowite wychowanie trójki dzieci”. Decyzję podjęli w takim pośpiechu, że nie zdążyli nazwać córki.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony

Zarówno matka, jak i ojciec dziewczynki zostali zatrzymani pod zarzutem porzucenia dziecka. W Chinach za takie przestępstwo grozi kara do pięciu lat. Według tradycji Chińczycy wolą synów, ponieważ tylko wtedy ich nazwisko rodowe ma szansę przetrwania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył uwięzionego psa w nagrzanym samochodzie. Wybił szybę toporem
  2. Starlink oficjalnie rozpoczął działanie. Znamy pierwsze pomiary prędkości Internetu od Elona Muska
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Tragedia zwycięzcy Tour De Pologne. Kolarz spadł z wiaduktu w przepaść, wszystko zostało nagrane (WIDEO)

Źródło: Dailymail / Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł