Emerytura ma nowy dodatek
fot. East News - ARKADIUSZ ZIOLEK
Autor Olga Szmańda - 8 Września 2020

Aż 4 tys. zł miesięcznie do emerytury. Na taki dodatek ma szansę załapać się sporo Polaków

Emerytura jest jednym z najważniejszych świadczeń warunkującym przyszłe przychody dla seniorów. Okazuje się, że część z nich będzie mogła ubiegać się o większe pieniądze. Nowy dodatek może podreperować budżet osób starszych, a jego wysokość usatysfakcjonuje emeryta. By otrzymać więcej pieniędzy, wystarczy spełniać jeden warunek.

Emerytura jest jednym z podstawowych świadczeń finansowych, jakie przysługują polskim seniorom. Niestety mała część z ludzi pobierających emeryturę słyszała o tzw. świadczeniu honorowym. Dodatkowe pieniądze przyznawane są przez ZUS już od 1972 roku. Wniosek o dodatkowe pieniądze muszą złożyć osoby, które do tej pory nie miały do czynienia z ZUS-em. Pozostali również mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze w przypadku osiągnięcia odpowiedniego wieku.

Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychJeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychCzytaj dalej

Dodatkowe pieniądze do emerytury są także wypłacane przez KRUS, Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według informacji portalu money.pl, w czerwcu 2020 roku do świadczenia honorowego przystąpić mogło 2.2 tys. Polaków. Co ciekawe, wysokość dodatkowego wynagrodzenia jest ujednolicona dla każdego z wnioskodawców.

Emerytura i dodatkowe pieniądze dla seniorów

Minimalna kwota świadczenia wynosi obecnie 1200 brutto, z kolei świadczenie honorowe wyliczone jest na podstawie kwoty bazowej obowiązującej w momencie skończenia 100 lat. Kwotą bazową nazywane jest 100 proc. Kwoty średniego wynagrodzenia, pomniejszone o składaki na ubezpieczenie społeczne w poprzednim roku kalendarzowym. Od 1 marca 2020 dodatek do emerytury wynosi 4294 zł brutto i należy się wszystkim emerytom, którzy ukończyli 100. rok życia. Według informacji podanych przez portal money.pl wynagrodzenie pomniejszone o podatek dochodowy wyniesie 3.5 tys. zł.

Dzisiaj grzeje:
1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
2. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny

Dobrą informacją dla seniorów jest również fakt, że kwota emerytury podlega waloryzacji z kolei świadczenie honorowe już nie. Emeryt więc do końca życia będzie otrzymywał świadczenia w tej kwocie, w jakiej zostały mu one przyznane. Jest to ciekawa i pozytywna informacja dla wszystkich seniorów, którzy załapią się na wytyczne związane z wiekiem beneficjenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz w domu psa? Szykuj portfel, już zdecydowane
  2. Dlaczego pies wymiotuje? Podpowiadamy, jak rozpoznać przyczynę i pomóc zwierzakowi
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
  5. Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę
  6. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?

Źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł