Emerytura dla właścicieli zwierząt
Fot. Fz / Pixabay
Autor Kamila Krótka - 20 Października 2020

Możesz dostać nawet 2 tys. złotych dodatkowej emerytury. Wystarczy wziąć pod opiekę specjalne zwierzę

Emerytura dla czworonogów jest jednym z punktów znanej już “piątki dla zwierząt”. Mówi on o dopłacie przeznaczonej dla osób, które zdecydują się na adopcję zwierząt mundurowych. Warto się nad tym zastanowić, bo oprócz zapewnienia pupilowi dobrych warunków życia, możemy otrzymać nawet 2 tys. zł dodatku.

Emerytura może odmienić los zwierząt mundurowych. Jest to jedno z założeń ustawy o ochronie zwierząt zaproponowanej przez PiS. Dzięki dofinansowaniu zwierzęta mają uzyskać lepsze warunki życia, które mają być rekompensatą za lata pracy na rzecz państwa.

Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdegoPan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdegoCzytaj dalej

Emerytura dla psów i koni

Jak podaje portal biznesinfo.pl, wsparcie finansowe jest przewidziane dla właścicieli psów lub koni, które pełniły służbę w wojsku, straży granicznej czy policji. Rozwiązanie zaproponowano po to, aby nakłonić Polaków do adopcji zwierząt. W innym wypadku psy i konie mundurowe po służbie (czyli ok. 7-8 latach) pozostają ze swoim opiekunem, są oddawane do Zakątka Weteranów lub nawet usypiane.

Rząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantannyRząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantannyCzytaj dalej

Wysokość emerytury dla zwierząt

Projekt ustawy o ochronie zwierząt wskazuje, że emerytura dla właściciela psa lub konia mundurowego ma się wahać w przedziale od 100 do 150 zł w skali miesiąca, co oznacza około 1800 zł rocznie. Pieniądze miałyby być wypłacane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Emerytura będzie przysługiwać aż do momentu śmierci zwierzęcia, co oznacza, że przez całe życie emerytalne czworonogi będą musiały mieć zapewnione godne warunki lokalowe.

Dzisiaj grzeje:
1. Największa metamorfoza ostatnich lat. Boczek ze "Świata według Kiepskich" nie przypomina już dawnego siebie
2. Brzeg. Policja rozbiła nielegalną fabrykę szczeniąt. Hodowcy chcieli zbić na nich fortunę, więzili ponad 70 zwierząt
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Projekt ustawy o ochronie zwierząt z kilkoma poprawkami został już przyjęty przez Senat. Dokument ma teraz powrócić do Sejmu, a po akceptacji przez izbę niższą polskiego parlamentu, trafi on do prezydenta Andrzeja Dudy.

Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursieBartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała zdarzenie, którego nie sposób wyjaśnić. Tylko dla osób o mocnych nerwach
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Bohaterka "Królowych życia" opublikowała wzruszające i nieznane dotąd zdjęcia ze ślubu. Wielu może być zaskoczonych
  4. Polacy ustawiają się w kolejkach po konkretne produkty. Ich skład nie pozostawia wątpliwości
  5. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta
  6. Porwali cielęta na oczach matki i wywieźli na rzeź. Zachowanie krowy wyciska łzy z oczu, tak bardzo chciała je uratować

źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł