Emerytura - jest decyzja rządu
Fot. Marek Bazak/East News
Autor Kamila Krótka - 22 Października 2020

Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości

Dodatkowa emerytura stała pod znakiem zapytania aż do teraz. Super Express przywołał słowa ministra, że będą trzynastki i czternastki dla seniorów w 2012 roku. W takim razie seniorzy mogą przestać martwić się o utratę dochodu, który im obiecano. Znamy szczegóły tego rozwiązania.

Trzynasta i czternasta emerytura dla seniorów jest możliwa. Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed uspokoił, że emeryci nie mają powodów do obaw.

Właśnie dokonali przełomowego odkrycia. Odnaleźli skarb, który zyskał miano największego na świecieWłaśnie dokonali przełomowego odkrycia. Odnaleźli skarb, który zyskał miano największego na świecieCzytaj dalej

Dodatkowa emerytura a koronawirus

Jak podaje Super Express, emeryci są zaniepokojeni obecną sytuacją gospodarczą a trzynastymi i czternastymi emeryturami. Nic dziwnego, bo gdy minister finansów Tadeusz Kościński zaprezentował projekt budżetu na 2012 roku, okazało się, że dziura budżetowa wynosi w nim 82,3 mld zł.

Z tego względu zastanawiano się nad przyznaniem trzynastej i czternastej emerytury. Portal money.pl przeprowadził badanie, które miało wykazać zdanie Polaków na ten temat.

Jak podał serwis biznesinfo.pl, 55 proc. badanych uważało, że świadczenia powinny być wypłacone zgodnie z obietnicą. Natomiast przyznawanie tylko trzynastych emerytur popiera 20 proc. badanych, a 25 proc. zrezygnowałoby z każdego z tych wynagrodzeń.

Na świat przyszedł szczeniak o zielonej sierści. Niesamowite, co było powodem wyjątkowego koloruNa świat przyszedł szczeniak o zielonej sierści. Niesamowite, co było powodem wyjątkowego koloruCzytaj dalej

Emeryci nie mają powodów do obaw

- Będą trzynastki i czternastki dla seniorów w 2021 r. Pragnę uspokoić miliony seniorów w tej sprawie, niech się nie boją! Pieniądze z trzynastek będą na wiosnę przyszłego roku, a z czternastek najpewniej w listopadzie - podał “Super Expressowi” wiceminister Szwed.

Jak wynika z deklaracji rządu, trzynastą emeryturę seniorzy uzyskają wiosną przyszłego roku, z kolei czternastą emeryturę prawdopodobnie w listopadzie 2012 roku.

Emeryci w ramach trzynastej emerytury mają dostać 1300 zł i jest to o 100 zł więcej niż w tym roku. Tyle samo będzie wynosiła czternasta emerytura. Otrzymają ją seniorzy, których próg dochodowy nie przekracza 2900 zł brutto.

Dzisiaj grzeje:
1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
2. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Osoby, które zarabiają więcej, dostaną odpowiednio pomniejszone świadczenie.

Koniec z kolejkami w sklepach. Nowe rozwiązanie znacznie ułatwi zakupy podczas pandemiiKoniec z kolejkami w sklepach. Nowe rozwiązanie znacznie ułatwi zakupy podczas pandemiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Starsi ludzie naprawdę się ucieszą. Naukowcy znaleźli sposób na popularną i dotkliwą chorobę
  4. Polacy ustawiają się w kolejkach po konkretne produkty. Ich skład nie pozostawia wątpliwości
  5. Ciężarna suczka straciła wszystkie szczenięta. Wolontariusze wpadli na wzruszający pomysł, jak przyjść jej z pomocą
  6. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta

źródło: bankier.pl / wprost.pl / biznesinfo.pl

Następny artykuł