Rekordowa frekwencja wśród Polonii w USA
Fot. unsplash.com/@daybrandon
Autor Kamila Krótka - 12 Lipca 2020

Frekwencja powyżej 70 procent. Polonia w USA skończyła głosować. Znakomity wynik

Frekwencja w wyborach prezydenckich zaskoczyła po raz kolejny. Tym razem rekord ustanowiła Polonia w Stanach Zjednoczonych. Wyniki są naprawdę imponujące.

Właśnie trwa liczenie głosów oddanych korespondencyjnie w USA. Frekwencja wśród Polonii okazała się wyższa niż 70 procent. Niebywale wysoki wynik pokazuje, jak bardzo Polacy zaangażowali się w tegoroczne wybory prezydenckie. Czy to zwiastun równie wysokiej frekwencji w Polsce?

Członkini komisji przyłapana na gorącym uczynku. Próbowała wynieść karty wyborczeCzłonkini komisji przyłapana na gorącym uczynku. Próbowała wynieść karty wyborczeCzytaj dalej

Rekordowa frekwencja w USA

Wybory prezydenckie dla Polonii w USA przeprowadzane są zwykle jeden dzień wcześniej niż w Polsce. Szybszą informację o frekwencji mamy też dzięki temu, że tegoroczne wybory odbywały się drogą korespondencyjną, a wyborcy zaraz po otrzymaniu pakietu, odsyłali go do okręgów konsularnych.

Jak podał PAP: "Największe okręgi konsularne w Stanach Zjednoczonych - w Nowym Jorku i Chicago, już w piątek odnotowały wysoką frekwencję w II turze polskich wyborów prezydenckich. W Nowym Jorku frekwencja sięgała 79 proc, a w Chicago - 75 proc.".

Chicago przoduje w wyborach

Rekordową frekwencją odnotowano już w piątek w okręgu wyborczym w Chicago. Do godziny 16 tamtejszego czasu oddano 12 800 z 17,5 tys. pakietów wyborczych. Amerykańskie komisje miały dużo pracy, bo zaraz przed drugą turą chęć głosowania wykazało dodatkowe 4800 osób, które nie oddało głosu 28 czerwca.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. Agata Duda mówi, że zamiast z mediami, rozmawia z Polakami. Co przez ostatnie 5 lat zrobiła pierwsza dama?

- Dzięki takiej formule wyborów trafiliśmy, jak myślę, także do elektoratu, który ze względu na odległość od tradycyjnych ośrodków polonijnych miał wcześniej trudności z uczestnictwem w wyborach - skomentował możliwość głosowania korespondencyjnego Piotr Janicki, konsul generalny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec zrobił pamiątkowe zdjęcie córce na wycieczce. Kiedy spojrzał na nie w domu, nie mógł uwierzyć
  2. Spadkobierca Concorde'a nadchodzi. Ma osiągać prędkość prawie 3000 km/h
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Adam Małysz szczerze o wyborach. Kilku kandydatów kusiło go ofertami

źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł