Jacek Kurski w sobotę wziął po raz drugi w życiu ślub kościelny
Fot. eastnews.pl ; Jan Bielecki
Autor Bartosz Wróblewski - 19 Lipca 2020

"Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka

Jacek Kurski po raz drugi w swoim życiu stanął przed ołtarzem i złożył przysięgę małżeńską. Mimo że miał już żonę i dzieci, jego poprzedni ślub kościelny został unieważniony. Dzięki temu mógł zawrzeć kolejny. Internet zalała fala memów i ironicznych komentarzy na ten temat. Zobaczcie sami, co sądzą o tym polscy użytkownicy sieci.

Od soboty Jacek Kurski jest już po swoim drugim ślubie kościelnym. Uroczystość odbyła się w sanktuarium w Łagiewnikach. Pojawili się na niej najważniejsi politycy oraz dziennikarze TVP. Wybranką Kurskiego została dziennikarka Joanna Kurska (wcześniej Klimek), która – podobnie jak polityk – była wcześniej w związku małżeńskim. Dwa lata temu Jacek Kurski i Joanna Klimek wzięli ślub cywilny. Po drugim ślubie kościelnym Jacka Kurskiego w internecie zawrzało.

Dotarli do rodziny, która brała udział w programie Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemniceCzytaj dalej

Jacek Kurski na ustach internautów

Poprzedni związek Kurskiego zakończył się w 2015 r. rozwodem cywilnym, a następnie małżeństwo unieważniono. Związek trwał 20 lat, a jego owocem jest troje dzieci – synowie Antoni i Olgierd oraz córka Zuzanna. Nie jest znana przyczyna unieważnienia małżeństwa. Jak mówią adwokaci, powód może dotyczyć wielu kwestii.

Internauci nie mają jednak litości, zwłaszcza stosunku do osób publicznych. Gdy dowiedzieli się o unieważnieniu poprzedniego małżeństwa oraz zawarciu drugiego ślubu kościelnego, natychmiast przypomnieli archiwalne zdjęcia i wypowiedzi Jacka Kurskiego, który w przeszłości deklarował, że najważniejszym dniem w jego życiu był 21 listopada 1999 r., kiedy to sam Jan Paweł II pobłogosławił jego poprzedniej rodzinie.

Internet komentuje prześmiewczo

Tego typu komentarze należą jednak do najłagodniejszych. Internet jest doskonale znany ze swojego prześmiewczego charakteru, którego najlepszy wyraz stanowią właśnie memy i komentarze do obecnej sytuacji. Prezentujemy jedynie niewielką część z morza prześmiewczych i ironicznych reakcji na temat drugiego ślubu kościelnego Jacka Kurskiego:

Na profilu znanego polskiego komika Kacpra Rucińskiego można znaleźć komentarz, który odnosi się do powtórnego przystępowania do sakramentów. Sami oceńcie, czy trafny:

Prowadzony przez Jerzego Urbana satyryczny "Tygodnik NIE" odniósł się natomiast do cenionych w obozie konserwatywnym wartości "tradycyjnej rodziny", wytykając Jackowi Kurskiemu (i nie tylko jemu) co najmniej opaczne ich pojmowanie:

Niezawodny "Tygodnik NIE" obśmiał również tendencyjne, czasem wręcz opaczne przekazywanie informacji przez Telewizję Polską, w której Jacek Kurski odgrywa ważą rolę: 

"Gazeta Krakowska" odniosła się natomiast ironicznie do faktu, że ślub kościelny można wziąć tylko raz. I zasugerowała, że skoro Jacek Kurski bierze go po raz drugi, to może oznaczać, że wcale nie musi to być ostatnia taka ceremonia w jego życiu:Jacek Kurski

Podobnie do tematu podeszli internetowi prześmiewcy z satyrycznego profilu facebookowego Sekcja Gimnastyczna: 

Natomiast "Kurier Poranny" spuentował sytuację fotografią Jacka Kurskiego z obecnym papieżem i wymownym podpisem, który mógł się odnosić zarówno do poprzedniego małżeństwa, jak i może wieszczyć przyszłe losy obecnego:Jacek Kurski

Dzisiaj grzeje:
1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Zabawne? A to zaledwie niewielki procent memów i prześmiewczych komentarzy dotyczących drugiego ślubu kościelnego Jacka Kurskiego. W bezkresnych odmętach internetu z łatwością znajdziecie ich znacznie więcej. To prosty sposób na poprawę humoru, jeśli Was śmieszą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekazano pilną wiadomość. Wszystko zacznie się już w niedzielę
  2. Tragedia samotnej matki z programu "Nasz nowy dom". Spłonął jej dach nad głową, w pożarze zginął ukochany przyjaciel rodziny
  3. Każdy z nas w nie grał. Pamiętasz stare gry na telefon?
  4. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala
  5. Zgubiła pierścionek zaręczynowy w ogrodzie. Znalazła go po 13 latach na marchewce
  6. Tragiczna wiadomość dotarła do mediów. Nie żyje 32-letni ulubieniec fanów, osierocił małe dzieci
  7. Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły

Źródła: kultura.onet.pl, gazeta.pl, Kurier Poranny, Gazeta Krakowska, Tygodnik NIE, profil facebookowy Kacpra Rucińskiego, profil facebookowy Sekcja Gimnastyczna, profil facebookowy Ryszarda Mikołaja Hammonda

Następny artykuł