Jarosławiec z lotu ptaka wygląda imponująco, słusznie nazywa się go "polskim Dubajem".
Fot. youtube.com/channel/UC2q399-oB0Hn-W1dh59rsKw
Autor Kamila Krótka - 3 Sierpnia 2020

"Polski Dubaj" naprawdę istnieje. Niewielu wie, że mamy w kraju tak wspaniałe miejsce. Warto je odwiedzić

Zachwyt nad “polskim Dubajem” wcale nie jest przereklamowany. Jarosławiec przyciąga coraz większą liczbę turystów i nic dziwnego, bo jego plaże robią ogromne wrażenie. Zobaczcie niezwykły widok na nadmorską miejscowość z lotu ptaka.

Jarosławiec to miejscowość położona niedaleko Słupska, w województwie zachodniopomorskim. Ze względu na wyjątkowe plaże w ostatnich latach znacznie zyskał na popularności - do tego stopnia, że ma nawet przydomek “polskiego Dubaju”.

Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?Czytaj dalej

Jarosławiec “polskim Dubajem”

Kurort zdobył popularność dzięki sztucznie usypanej na morzu plaży. Dziś zajmuje ona obszar o wielkości 5 hektarów. Czas wolny na tym piaszczystym obiekcie spędzają nie tylko lokalni mieszkańcy, lecz także Polacy z całego kraju, a nawet turyści zza granicy. Plaża powstała w wyniku przepompowania m.in. rurami piasku z dna morza na ląd. Prace rozpoczęto w roku 2016, a już dziś widać ich efekty.

Sztuczna plaża to nie wszystko, co ma do zaoferowania Jarosławiec. Znajdujące się tam kąpielisko jest uważane za najczystsze w Polsce, a oprócz tego to prawdziwa skarbnica bursztynów. W miejscowości znajduje się nawet Muzeum Bursztynu, chętnie uczęszczane przez całe rodziny.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Pierwsi zatrzymani za znieważenie warszawskich pomników

Co więcej, w Jarosławcu można odwiedzić 33-metrową latarnię morską, która znajduje się w rejestrze zabytków. Warto wybrać się też na spacer po klifach, które niekiedy mierzą nawet 45 metrów. Zobaczcie niezwykły widok na Jarosławiec z lotu ptaka:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  2. Projekt SOWA podpisany. Miniaturowe Centrum Nauki Kopernik w kilkudziesięciu lokalizacjach
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Justyna Żyła tuli się do młodego mężczyzny. Nie przeszkadza jej, że jest już zajęty (FOTO)

źródło: turysci.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł