Obostrzenia związane z galeriami handlowymi zostały poluzowane
fot. Świat Radości
Autor Olga Szmańda - 21 Listopada 2020

Rząd ogłosił zmiany w obostrzeniach. Dotyczą galerii handlowych, gastronomii i nauki zdalnej

Obostrzenia w Polsce zostaną poluzowane. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w sektorze dotyczącym otwarcia galerii handlowych. Dodatkowo potwierdził kolejne obostrzenia dotyczące gastronomii i nauki zdalnej. Całość informacji rząd podał na konferencji prasowej 21 listopada 2020 roku.

Obostrzenia związane z zamknięciem galerii handlowych, sektora gastronomicznego i nauki zdalnej znacznie się zmienią. Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o najważniejszych punktach nowej strategii obostrzeń. W sobotę 21 listopada 2020 roku rząd przedstawił także tzw. 100 dni solidarności.

Rewolucyjna zmiana w komunikacji urzędowej. Życie wielu Polaków będzie o niebo łatwiejszeRewolucyjna zmiana w komunikacji urzędowej. Życie wielu Polaków będzie o niebo łatwiejszeCzytaj dalej

Zaprezentowana przez rząd nowa strategia tzw. “100 dni solidarności” ma na celu wdrożenie nowych działań do momentu pojawienia się pierwszej szczepionki na koronawirusa. Według ustaleń rządu rzeczona szczepionka może pojawić się w Polsce około 18 stycznia 2021 roku.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował także, że każdego dnia obserwuje dużą liczbę zgonów w Polsce spowodowanych COVID-19. Przyznał również, że niejedne przewidywania dotyczące postępowania w pandemii były błędne.

Obostrzenia w sektorze gastronomii i nauki zdalnej

Premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji poinformował, że rząd nie zdecyduje się na otwarcie w najbliższym czasie branży gastronomicznej. Tym samym bary, puby czy restauracje pozostają zamknięte do 27 grudnia 2020 roku.

Decyzją rządu szkoły nadal pracować będą w systemie nauki zdalnej aż do świąt Bożego Narodzenia. Od 4 do 17 stycznia 2021 roku uczniowie będą mieli przerwę w nauce. Rzeczone wolne dla szkół ma zastąpić ferie zimowe w 2021 roku.

Wiemy, kto wystąpi w kolejnej edycji Wiemy, kto wystąpi w kolejnej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Poznajcie uczestnikówCzytaj dalej

Poluzowanie obostrzeń w galeriach handlowych

- Od soboty, 28 listopada placówki handlowe będą mogły funkcjonować w najwyższym reżimie sanitarnych, muszą zadbać o odpowiednio małą liczbę klientów- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał na sobotniej konferencji zmiany w obostrzeniach dotyczące otwarcia galerii handlowych. Tym samym od soboty 28 listopada 2020 roku konsumenci będą mogli skorzystać z usług galerii handlowych. Wszyscy kupujący będą jednak musieli pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

- Będziemy je kontrolować. Jeśli nie będą stosować się do restrykcji, trzeba będzie zamknąć te placówki - dodał Morawiecki.

Lidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystaćLidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystaćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
  2. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej
  3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Rząd informując o nowych obostrzeniach wykazał, że są one spowodowane zachowaniem milionów miejsc pracy. Otwarcie galerii handlowych i możliwość dokonywania zakupów związana jest jednak ściśle z ryzykiem nowych zakażeń. Tym samym jeśli liczba zachorowań na koronawirusa wyniesie między 27-29 tys. rząd wprowadzi narodową kwarantannę.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Dziadek zademonstrował, jak kąpać niemowlę. Reakcja futrzastego asystenta rozśmiesza do łez
  2. Morawiecki przedstawił wielki plan walki z epidemią. Bardzo ważne informacje dla Polaków, chodzi o zmiany w obostrzeniach
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Archeolodzy donoszą o wyjątkowym odkryciu. Uważano, że znalezisko jest tylko legendą
  7. Zbigniew Wodecki zabrał jeden ważny sekret do grobu. Córka uchyliła rąbka tajemnicy, fani nie mieli pojęcia

Źródło: głoswielkopolski.pl

Następny artykuł