Pięciozłotówka może być warta tysiące
Fot. pixabay.com/pl/users/jarmoluk
Autor Kamila Krótka - 21 Września 2020

Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Pięciozłotówka może być warta nawet 1,5 tysiąca złotych. Ważne, żeby nie wyglądała… idealnie. Za monetę źle wytłoczoną czy z błędem w napisie dostaniemy całkiem sporo. Jak wygląda taka, która przyniesie nam zysk? O tym w artykule.

Pięciozłotówka jest warta nawet kilkaset razy więcej jeżeli wyróżnia się nietypowym wyglądem. W tym przypadku jest to moneta, którą być może wiele z nas ma w swoim portfelu, a jednak nigdy nie zwrócił na nią uwagi. Jak rozpoznać wartościową pięciozłotówkę?

Dziewczynka stała się hitem na porodówce. Dziewczynka stała się hitem na porodówce. "Jak Rod Stewart" - piszą internauciCzytaj dalej

Pięciozłotówka warta fortunę

Jak podaje portal biznesinfo.pl, monety wybite z błędami kosztują na aukcjach o wiele więcej niż naprawdę wynosi ich wartość. O tym, ile są warte, można się łatwo przekonać. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “destrukt”, a zobaczymy nietypowe okazy o bardzo dużej wartości.

Według Mennicy Polskiej najdroższą sprzedaną do tej pory współczesną monetą była 5-złotówka z rozlanym żółtym środkiem. Została sprzedana za 1603 zł, a portalowi biznesinfo.pl udało się znaleźć taką monetę wycenioną na 2000 zł. Wyróżnia się ona podobną usterką, co najdroższa moneta Mennicy Polskiej.

Wartość monet

Eksperci informują, że im monety mają bardziej nietypowe uszkodzenie, tym ich wartość jest wyższa. Co oczywiste, im starsze, tym droższe. Dane Mennicy Polskiej podają na przykład, że moneta z 1977 roku o nominale 1 zł, wybita na krążku przeznaczonym do bicia 10-złotówek kosztowała na aukcji aż 3410 zł.

Dzisiaj grzeje:
1. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska
2.Shiba inu zawsze uśmiecha się do zdjęć. Ma zaskakujący powód do radości
3. Każdy pamięta Lidkę z serialu "Czterej pancerni i pies". Aktorka wyznała dlaczego rola na zawsze zmieniła jej życie

Na akcjach często zdarzają się też monety z literówkami. W Polsce zdarzyło to podczas produkcji monet z okazji 200. rocznicy urodzin Mickiewicza. Monetę wybito wówczas z napisem “200 lecie” - bez łącznika. Pod koniec lat 90-tych monety te stały się bardzo pożądane na aukcjach, do momentu aż zaczęto fałszować te bez błędu.

pięciozłotówka

pięciozłotówka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona oskarżyła go o podjadanie z lodówki. Kiedy zobaczył nagranie z ukrytej kamery, oniemiał
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Ważyła 300 kg i nie mogła się poruszać. 24-latka postawiła na siebie zmieniając swoje życie
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Niezawodny trik na rosół naszych babć. Ten sposób zwali wszystkich z nóg
  6. NASA zdradziła szczegóły legendarnej misji. Na naszych oczach tworzy się historia

źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł