Pieniądze dla matek od 1 do 20 września 2020
fot. unspash.com ; Paul Hanaoka
Autor Olga Szmańda - 6 Września 2020

Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć

Pieniądze dla matek dostępne od 1 do 20 września 2020 roku. Matki dzieci do lat 8, ponownie dostaną dodatkowe zasiłki opiekuńcze. Kobiety, które sprawują opiekę nad dzieckiem mogą dostać dodatkowe wynagrodzenie finansowe. Należy spełnić jednak parę warunków, by matka otrzymała zapomogę.

Pieniądze dla matek są zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 2020 roku. Dzięki oficjalnym postanowieniom rodzinom przysługuje wydłużenie okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego zgodnego z przeciwdziałaniem COVID1-19 (Dz. U. poz. 1489). Mimo przedłużenia okresu nie zmieniły się zasady o ubieganie się o dodatkowe pieniądze.

Małgosia z Małgosia z "Rolnik szuka żony" przeszła niezwykłą metamorfozę. Zdjęcia po przemianie robią wrażenieCzytaj dalej

Aby rodzic otrzymał dodatkowe pieniądze z zasiłku opiekuńczego, musi służyć wniosek u swojego płatnika składek. Chodzi tu choćby o pracodawcę, do którego należy zgłosić wniosek. Takie oświadczenie, które można pobrać na stronie ZUS-u, jest także wnioskiem o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Każdy prowadzący działalność pozarolniczą składa wniosek w ZUS. Takie oświadczenie można złożyć w wybranym przez siebie momencie, należy je jednak złożyć by Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub płatnik składek mógł wypłacić zasiłek. Bez tego kwota nie zostanie przyznana.

Przy składaniu wniosku należy również zwrócić szczególną uwagę na zasady przysługiwania takich pieniędzy. Nie będą one przysługiwały rodzinie, w której jeden z rodziców dziecka może zapewnić mu opiekę. Chodzi tu o rodziców, którzy są bezrobotni lub korzystają z urlopu wychowawczego czy rodzicielskiego. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie jest doliczany do 60 dni zasiłku opiekuńczego bazującego na wcześniejszych zasadach tzw. zasiłek opiekuńczy w roku kalendarzowym.

Pieniądze dla matek, które potrzebują wsparcia finansowego

Pieniądze z dodatkowego zasiłku opiekuńczego przysługują rodzicom dzieci do lat 8, w przypadku gdy rodzic sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem. Wszystko dla dzieci, których przedszkole, żłóbek, szkoła czy klub dziecięcy zostały zamknięta z powodu COVID-19. Oraz w przypadku braku możliwości sprawowania opieki nad małoletnim przez nianię lub braku możliwości opieki z tytułu opiekuna dziennego z powodu COVID-19.

Dzisiaj grzeje:
1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
2. Kot nie przepadał za córką właścicieli. Pewnej nocy ukryta kamera zarejestrowała, co robił w jej łóżeczku

Od 1 do 20 września 2020 dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje również dzieciom z niepełnosprawnościa. Rodzice takich pociech mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze w przypadku, gdy szkoła, żłobek, klub dziecięcy, przedszkole czy inna placówka szkolna została zamknięta z powodu COVID-19. Tak samo jak w poprzednim przypadku tyczy się to rodziców, których dzieci nie mogą być pozostawione pod opieką niani lub opiekuna dziennego. Rodzice dzieci z niepełnosprawnością mogą ubiegać się o pieniądze na nieco innych zasadach związanych z wiekiem swoich pociech. Dodatkowe pieniądze przysługują jeśli dziecko do lat 16 ma orzeczenie o niepełnosprawności oraz do lat 18, gdy dziecko ma orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Także dziecko do 24 roku życia ma szansę na zasiłek dla swojej matki. Musi mieć jednak udokumentowane orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Przykre informacje, miał przed sobą całe życie
  2. Owczarek zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta to komedia
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
  5. Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę
  6. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają

Źródło: pit.pl 

Następny artykuł