Policja wzięła udział w pościgu ulicami Konina.
Fot. commons.wikimedia.org ; Stiopa
Autor Olga Szmańda - 27 Lipca 2020

Strzelanina i pościg w Koninie. Ranni policjanci trafili do szpitala

Zwykły policyjny patrol przerodził się w sceny niczym z filmów akcji, które rozegrały się na ulicach Konina. Wszystko zaczęło się podczas rutynowej kontroli. Wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Padły starzały, a dwie ranne osoby wylądowały w szpitalu.

Dwóch policjantów z Wielkopolski, a dokładnie z Konina, trafiło do szpitala po pościgu za autem osobowym. Podczas próby zatrzymania kierowcy doszło do wypadku z udziałem mundurowych. Zwykły patrol na ulicach miasta przerodził się w emocjonującą akcję pościgową.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Policja w szpitalu

Dwoje policjantów podczas patrolu podjęło się rutynowej kontroli osobowego auta marki mercedes. Na widok mundurowych kierowca zaczął jednak uciekać, więc funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

"Do pościgu dołączyły inne radiowozy. W pewnym momencie uciekający zawrócił, ruszył ponownie w kierunku Konina i zatrzymał się w Modle Królewskiej. Gdy policjanci z pierwszego patrolu, który dojechał na miejsce, szli w kierunku mercedesa, by dokonać kontroli, auto nagle ruszyło i potrąciło obu funkcjonariuszy" - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Dzisiaj grzeje:
1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

W momencie zatrzymania, funkcjonariusze kierowali się w stronę samochodu. Niestety kierowca ruszył w ich stronę i potrącił policjantów. Dopiero po oddaniu przez nich strzałów ostrzegawczych zbieg się zatrzymał. 37-letni kierowca i jego pasażer zostali zatrzymani. Zarówno oni, jak i potraceni policjanci zostali przewiezieni do szpitala.

Zatrzymany mężczyzna jest złodziejem paliwa. Akcja policji zakończyła się powodzeniem. Zdrowie potrąconych policjantów jest pod kontrolą, w szpitalu zostali poddani rutynowej kontroli. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono największe sekrety Jarosława Kaczyńskiego. Gdy nikt nie patrzy dzieją się niesłychane rzeczy
  2. Wyszła z yorkiem na spacer, stała się tragedia. Kobieta boi się o dzieci
  3. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

Źródło: rmf24.pl

Następny artykuł