Polska znosi kolejne obostrzenia
Fot. unsplash.com/@enginakyurt
Autor Kamila Krótka - 18 Lipca 2020

Znieśli kolejne obostrzenie dotyczące pandemii. Są jednak pewne warunki

Polska luzuje kolejne obostrzenia ustanowione na czas pandemii koronawirusa. Większość osób powinna ucieszyć się z takiego stanu rzeczy. Ale nie oznacza to, że wracamy do życia, które znamy sprzed pandemii koronawirusa.

Polska stopniowo rezygnuje z kolejnych ograniczeń, powoli coraz bardziej zbliżając się do stanu sprzed pandemii. Choć do “zupełnej normalności” jeszcze daleko, jesteśmy na dobrej drodze ku niej. Jakie obostrzenia zostały właśnie zniesione, a czego nadal nie wolno nam robić?

Muzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyłoMuzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyłoCzytaj dalej


Polska znosi obostrzenia

Dzisiaj przestaje obowiązywać obostrzenie, które zdecydowanie najbardziej doskwierało artystom. Właśnie pozwolono na organizowanie dużych imprez plenerowych - do tej pory mogło znajdować się na nich maksymalnie 150 osób. Podczas imprez w dalszym ciągu obowiązują jednak normy sanitarne dotyczące bezpieczeństwa podczas pandemii.

– Podstawowe zasady to zapewnienie co najmniej pięciu metrów kwadratowych na osobę, jest też obowiązek zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy uczestnikami. Jeżeli ta odległość nie zostanie zachowana, jest konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia – powiedziała Anna Bocian, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowe wytyczne

Na każdego uczestnika imprezy musi przypadać minimum 5 m kw. Należy zachować co najmniej 2-metrowy dystans między osobami. Taka odległość obowiązuje również na widowni, dlatego organizator musi oznaczyć miejsca siedzące odpowiednimi znakami. W przypadku, gdy uczestnicy znajdują się bliżej niż 2 m od siebie, muszą zakrywać usta i nos.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?

Co więcej, widownia musi być odseparowana od osób niebiorących udziału w wydarzeniu, a przypadkowo znajdujących się w jego pobliżu. Obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy tych, którzy: przyszli na koncert z dzieckiem poniżej 13. roku życia, mieszkają ze sobą, towarzyszą osobie z niepełnosprawnością lub takiej, której stan zdrowia nie pozwala na samodzielne przemieszczanie się.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oddali suczkę do schroniska zaraz po tym, jak urodziła szczeniaki. Psia mama nie może przestać płakać
  2. 11-latka sama uszyła 1200 maseczek dla bezdomnych. Bardzo chciała pomóc
  3. Unieważnili uchwałę "anty-LGBT". Miażdżący wyrok sądu. Po raz pierwszy w Polsce
  4. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala
  5. Zgubiła pierścionek zaręczynowy w ogrodzie. Znalazła go po 13 latach na marchewce
  6. Piękna partnerka gwiazdy Legii Warszawa wzbudziła zachwyt wśród kibiców. Wygląda obłędnie, prawdziwa petarda (FOTO)


źródło: pacjenci.pl

Następny artykuł