Premier Mateusz Morawiecki podjął ważną decyzję dla kierowców
Fot. flickr.com / Krystian Maj / Kancelaria Premiera Mateusza Morawieckiego
Autor Kamila Krótka - 9 Lipca 2020

Dwa wypadki autobusów w Warszawie i jest reakcja premiera

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w ważnej sprawie. To reakcja na ostatnie wypadki z udziałem autobusów w Warszawie. Czy rząd zamierza coś zrobić, by było bezpieczniej?

Premier skomentował między innymi sprawę autobusu linii 181, który uderzył w cztery samochody i latarnię. W efekcie jedna osoba odniosła niegroźne obrażenia i trafiła do szpitala. 25-letni kierowca był pod wpływem “psychotropowej pochodnej mefedronu”. A nie był to pierwszy wypadek autobusu w Warszawie, który spowodował kierowca pod wpływem środków odurzających w ostatnim czasie.

Polscy siatkarze 1,5 roku zapuszczali włosy. Właśnie zdradzili po co. Zaskakujący cel akcji sportowcówPolscy siatkarze 1,5 roku zapuszczali włosy. Właśnie zdradzili po co. Zaskakujący cel akcji sportowcówCzytaj dalej

Mateusza Morawieckiego do zabrania głosu skłonił wypadek autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Pojazd spadł z wiaduktu w wyniku czego śmierć poniosła 70-letnia kobieta, a 23 osoby zostały ranne. W organizmie kierowcy stwierdzono obecność amfetaminy. Po drugim wypadku w ciągu kilku dni premier zdecydował się zabrać na Twitterze: "W różnych miejscach zdarzają się błędy. Sztuka rządzenia jest umiejętność wyciągania wniosków. Panie Trzaskowski jakie zabezpieczenia i kontrole, co zrobiliście żeby zapobiec wypadkom? Czy niemiecka Arriva wprowadziła plan naprawczy? Chodzi o to, żeby odpowiadać na takie pytania".

Wpływ premiera

Zgodnie z obecnymi przepisami nie jest możliwe przeprowadzenie skutecznych badań na obecność alkoholu lub narkotyków u kierowców autobusów. Jak napisała na Twitterze rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka: "Po wypadku autobusu na moście Grota-Roweckiego stołeczny ratusz wystosował pismo do premiera o pilne zmiany legislacyjne dotyczące możliwości kontroli kierowców na obecność substancji psychoaktywnych. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi".

Wszystko wskazuje na to, że rząd zdaje sobie sprawę z tego problemu i w końcu zacznie w tej sprawie działać. Mimo braku konkretnej decyzji ze strony Morawieckiego, szef KPRM Michał Dworczyk poprosił minister rodziny, pracy i polityki społecznej o stanowisko w sprawie możliwości zmiany przepisów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie widzi, nie słyszy, a pomaga dzieciom. Wspaniały psiak o wielkim sercu
2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?

Jak powiedziała w rozmowie z tvn24.pl Dorota Kacprzyk, prezes Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej: “Chyba coś się zaczęło w końcu dziać. Przed chwilą dzwoniła do nas Anita Gwarek, dyrektor departamentu prawa pracy od minister Maląg”.

Kilka godzin po tym, jak doszło do wypadku na Bielanach, warszawski ratusz poinformował o zawieszeniu umowy z firmą Arriva, która obsługiwała feralną linię autobusową.

Premier Mateusz Morawiecki reaguje na wypadki autobusowe

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Dlaczego psy próbują lizać nas po twarzy? Nie każdy opiekun pozwala swojemu zwierzakowi
   2. Od 17 lat regularnie wraca do niepełnosprawnej ukochanej. Miłość silniejsza od odległości
   3. Wandal wpadł przez czarnego kota. Pech czy szczęście?
   4. Gra komputerowa została lekiem, oficjalnie. Przeszła testy kliniczne
   5. 15-latek zabłądził w górach. Strażnik i policjant pomogli mu odnaleźć rodziców
   6. Husky uratowały i wychowały kota. Teraz myśli, że jest dużym i dzielnym psem

źródło: gazeta.pl

Następny artykuł