Suszenie grzybów nabrało nowego wymiaru
fot. pixabay.com - niebieskibanan
Autor Olga Szmańda - 21 Września 2020

Każdy robi, nie każdy wie jak. Najlepszy sposób na suszenie grzybów

Suszenie grzybów to czynność, którą wykonuje większość grzybiarzy, ale nie tylko. Nie każdy jednak wie jak dokładnie to robić. Wiedza dotycząca przetwarzania grzybów zajmuje większość zbieraczy w okresie jesiennym. Teraz okazuje się, że można wyjaśnić ten spór krok po kroku w bardzo prosty sposób. Popularna suszarka do grzybów nie jest już potrzebna.

Suszenie grzybów co roku w sezonie jesiennym przyciąga fanów kulinarnych przed ekrany komputerów i telefonów. Wszystko po to by znaleźć idealny sposób na suszenie zebranych przez siebie grzybów. Po powrocie do domu po udanym połowie dobrym elementem jest spożytkowanie części z nich i zasuszenie. Niestety najczęściej zbieracze nie są w stanie zjeść tego, co zebrali dlatego taka alternatywa staje się dobrym rozwiązaniem na przyszłość. Suszone grzyby z pewnością pomogą dodać aromatu i smaku zimowym potrawom, takim jak zupy, sosy czy ryby. Tym bardziej więc grzyby samodzielnie przygotowane i zebrane są idealnym dodatkiem do domowych dań. Lepiej więc wszystko zrobić samemu i dokładnie panować nad tym, co znajduje się w naszej spiżarni.

Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szufladyZa 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szufladyCzytaj dalej

Kluczowym pytaniem zadawanym przez większość grzybiarzy jest więc: czy trzeba myć grzyby przed suszeniem? Okazuje się, że nie trzeba, a wręcz nie należy tego robić. Grzyby chłoną bardzo szybko wodę dlatego też przed umycie ich przed wysuszeniem spowoduje, że czynność suszenia potrwa znacznie dłużej. Tym samym podejmując się wyzwania, można narobić sobie jeszcze więcej pracy.

Suszenie grzybów nigdy nie było tak proste

Po przyniesieniu nowo zebranych grzybów należy dokładnie je oczyścić. Jedną z porad przedstawionych przez portal onet.pl jest nakładanie gumowych rękawic w trakcie zbierania grzybów, zanim zostaną przyniesione do domu. Wtedy też już podczas samego wyciągania grzyba z ziemi można za pomocą nałożonych rękawiczek dokładnie je wyczyścić. Tym samym grzyby lądujące w koszyku są już czyste i nie wymagają poprawek czy mycia. Po wejściu do domu czyszczenie grzybów powinno obejmować jedynie skrobanie resztek ziemi, igliwia i liści. Nie należy ich myć. Tak wyczyszczone okazy są gotowe do ułożenia ich na blaszce i poddania procesowi suszenia.

Dzisiaj grzeje:
1. Jej życie wisiało na włosku. W końcu wybudziła się ze śpiączki, a potem stał się kolejny cud
2. Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali się
3. Warto sprawdzić portfel. Ta pięciozłotówka jest warta fortunę

Wyczyszczone i pokrojone grzyby należy przygotować do suszenia. Jednym ze sposobów jest ułożenie ich w piekarniku. Jest to zdecydowanie najbardziej uniwersalna metoda ponieważ taki sprzęt domowy posiada każdy. Grzyby należy wiec ułożyć na blachę pokryta pergaminem lub specjalną siatką do suszenia. Co ciekawe, do tej czynności można wykorzystać metalowy drut i umieścić go na ruszcie piekarnika. Taki sposób powoduje, że grzyby szybciej się suszą i nie trzeba często ich kontrolować. Ułożone grzyby należy umieścić w piekarniku, który podgrzewany jest do mniej więcej 70 stopni Celsjusza i włączyć termoobieg. Następnie trzeba poczekać przy uchylonych drzwiczkach piekarnika, aż grzyby będą gotowe i pięknie wysuszone. Jeśli chodzi natomiast o czas przeznaczony na suszenie grzybów, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Należy suszyć je do skutku, aż będą na tyle suche na ile sami potrzebujemy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzice zainstalowali kamerkę w pokoju syna. Gdy włączyli nagranie, zaniemówili widząc, co w nocy robi dziecko
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Ważyła 300 kg i nie mogła się poruszać. 24-latka postawiła na siebie zmieniając swoje życie
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Niezawodny trik na rosół naszych babć. Ten sposób zwali wszystkich z nóg
  6. Za kryzys klimatyczny odpowiada 1% najbogatszych. Eksperci nie pozostawiają złudzeń

Źródło: onet.pl 

Następny artykuł