Walka z koronawirusem i nowe ustalenia Ministra Zdrowia
fot. Świat Radości
Autor Olga Szmańda - 3 Września 2020

Rząd wreszcie zabrał się do pracy. Przedstawiono konkretne rozwiązania na jesień, aby wyjść z pandemii

Walka z koronawirusem wkroczy na nowy poziom. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaproponował na konferencji prasowej, nową strategię walki z COVID-19 w trakcie trwającego sezonu jesiennego. Założenia ministra obejmować będą cztery różne obszary. W przeciągu najbliższego miesiąca zacznie działać nowy system elektronicznego informowania o zakażeniach. „Dezynfekcja, dystans i maseczki nadal pozostają ważnymi elementami walki z pandemią” - zapowiedział minister.

Walka z koronawirusem, którą ponownie podejmie rząd ma wkroczyć na nowy poziom. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o strategii działania w Polsce. Konferencja prasowa ministra opiewała w najnowsze rozwiązania dla Polaków.

Sylvester Stallone pokazał swoją córkę. Młoda kobieta zachwyca urodą. Wyglada jak tataSylvester Stallone pokazał swoją córkę. Młoda kobieta zachwyca urodą. Wyglada jak tataCzytaj dalej

- Przed nami trudny okres. Na jesieni pojawia się wiele zachorowań, wiele infekcji. Mamy grypę, mamy infekcje górnych dróg oddechowych, mamy koronawirusa. Te wszystkie zachorowania (…) będą się na siebie nakładały. Są trudne do odróżnienia, objawy są podobne. Musimy się przygotować na pewną specyfikę warunków jesiennych. Strategia jest odpowiedzią na tę specyfikę - powiedział na konferencji Adam Niedzielski.

- Mamy za sobą etap obrony przed pandemią, gdzie stosowaliśmy bardzo drastyczne środki, lockdown, rozwiązania stosowane w skali całego kraju. Teraz zmieniamy charakter naszego reagowania, odchodzimy od środków stosowanych w ujęciu ogólnokrajowym, na rzecz środków dedykowanych do regionów, dostosowane do skali zjawiska, pojawiania się koronawirusa - kontynuował minister.

Według najnowszych informacji podanych przez ministra na konferencji prasowej, pierwszy obszar działania to zmiana organizacji. Celem Ministerstwa Zdrowia ma być zwiększenie efektywności wykorzystywanych zasobów. W tym celu zostaną stworzone trzy poziomy szpitalnictwa. Każdy z nich będzie odpowiedzialny za leczenie chorych po zarażeniu koronawirusem. Na początek będą to szpitale powiatowe. Następnie na dwa kolejne poziomu zajmą się wyspecjalizowanym leczeniem. Dodatkowym elementem wspierającym wykrywalność COVID-19 ma być stworzenie nowych mobilnych punktów pobierania wymazu. Miejsca diagnostyczne będą czynne dłużej. Według Niedzielskiego, takie miejsca będą miały również zwiększoną dostępność dla obywatela.

Walka z koronawirusem na nowym poziomie

Następnym etapem w walce z koronawirusem, będzie zmiana organizacyjna w sanepidzie. Minister zapowiedział, że pojawi się nowy system elektronicznego zgłaszania informacji o ryzyku i monitorowaniu zgłoszeń.

- Infolinia myślę, że w ciągu miesiąca będzie przygotowana, by zbierać zgłoszenia po to, by odciążyć lokalnych inspektorów od odbierania telefonów i żeby mogli się zająć prowadzeniem dochodzeń epidemiologicznych - powiedział Niedzielski.

Drugi obszar obejmujący walkę z koronawirusem dotyczyć będzie testowania. Badaniu będą poddawane osoby mające jakiekolwiek podstawowe objawy choroby. Dodatkowo badani będą też ci, którzy wybierają się do hospicjów, uzdrowisk czy służba medyczna.

- Chcemy zacząć wykorzystywać szybkie testy antygenowe. Będziemy je stosować w SOR-ach, gdzie potrzebna jest szybka decyzja - zapowiada Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia planuje także usprawnić prewencję. Zdaniem Adama Niedzieslkiego należy zwrócić szczególną uwagę na okres grypowy, w którym pacjenci mogą mylić objawy zwykłej grypy z COVID-19. Dlatego też, minister apelował o zwiększenie liczby szczepionek na grypę i osób, które mają ją przyjąć.

Dzisiaj grzeje:
1. Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy
2. Czarny pies doskoczył do bezbronnych kociąt. Nie do wiary, kto przyszedł im na pomoc, jest nagranie

- Dezynfekcja, dystans i maseczki nadal pozostają ważnymi elementami walki z pandemią - zakończył minister.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Tragiczna śmierć
  2. Uwaga: Już dziś wchodzi w życie nowy przepis. Nie wszyscy Polacy będą zadowoleni
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Po 78 latach przyznał się, że jest gejem. Teraz szuka utraconej miłości
  5. Była w rozsypce i bała się o swojego kota. Uratowała mu życie w niezwykły sposób, przez który stał się żółty jak kurczak
  6. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?

Źródło: businessinsider.com.pl 

Następny artykuł