Historia Zenka Martyniuka i jego porwanego syna
Fot. East News - AGENCJA SE
Autor Olga Szmańda - 16 Sierpnia 2020

Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Zenek Martyniuk niezaprzeczalnie stał się królem disco polo. Jest jednym z najbardziej popularnych polskich muzyków ostatniej dekady. W 2020 roku doczekał się filmu biograficznego o sobie, w którym przedstawiono między innymi historię jego rodziny. Najbardziej zastanawia przedstawiony w produkcji wątek porwania syna gwiazdora.

Zenek Martyniuk to niekwestionowana gwiazda sceny disco polo. W Polsce od lat zdobywa uwielbienie fanów nieporównywalne z innymi muzykami z branży. Nic dziwnego, że filmowcy zainteresowali się wyprodukowaniem filmu o królu disco polo. W filmie przedstawione są sceny z jego życia. Widzowie mogą obejrzeć na ekranie między innymi trudne i radosne chwile Zenka i jego żony Danuty, ale nie tylko. W fabułę wplątano dodatkowo dramatyczny wątek porwania ich syna dla okupu.

Nie dbała o siebie przez lata. Po metamorfozie jej uroda zapiera dech w piersiachNie dbała o siebie przez lata. Po metamorfozie jej uroda zapiera dech w piersiachCzytaj dalej

Zenek Martyniuk i jego syn

Przedstawiona w filmie „Zenek” historia życia Zenka Martyniuka z pewnością zaszokowała każdego widza. Ci, którzy jeszcze nie obejrzeli produkcji, muszą przygotować się na mocne wrażenia. W ekranizacji początków kariery króla disco polo widz może obejrzeć, jak doszło do porwania syna Zenka, Daniela.

Film pokazuje, że do tych wszystkich szokujących zdarzeń doszło w przeszłości muzyka. Zenek uczestniczył jako młody chłopak w jednej z przykrych i nielegalnych akcji. Razem z grupą kolegów dopuścił się przestępstwa. Wątek kryminalny filmu pokazuje jak Romowie, którzy przyjaźnili się z Zenkiem w młodości, porywają jego syna. Porywacze w celu udowodnienia, posiadania Daniela, ucinają chłopcu pukiel włosów i wysyłają do muzyka. Ich zemstą kieruje zdarzenie z młodych lat, kiedy to artysta miał razem z kolegą stać na czatach podczas włamania na pobliski Pewex. Niestety Martyniuk postanowił robić coś innego i w tym czasie źli kumple zostali złapani przez milicję. Po latach nienawiści w więzieniu uknuli plan. Po wyjściu na wolność porwali syna Zenka. Bohater musiał więc odbić syna z rąk Romów. Na szczęście udało mu się odzyskać dziecko na własną rękę bez pomocy policji. Tym samym Daniel wrócił do domu do rodziny cały i zdrowy.

Barwne życie Zenka 

Co ciekawe historia pokazana w filmie o największym polskim artyście disco polo dotyczy całkowicie kogoś innego. Porwanie Daniela i cała akcja ratunkowa oraz porachunki z Romami są jedynie fikcją filmową. Mimo to podobne tragiczne zdarzenie miało miejsce w życiu innego polskiego artysty disco polo. Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full musiał zmagać się z problemami, które pokazano w filmie o Martyniuku. Artysta przed premierą i po wyemitowaniu filmu wielokrotnie udzielał odpowiedzi nurtujących wszystkich jego fanów. Na łamach „Super Expressu” opowiedział o tym, jak naprawdę wyglądała sprawa porwania jego syna Daniela.

- Tak nie było w rzeczywistości. Nigdy w życiu nie poszedłem na żaden włam. Mój bohater bardzo przeżył to całe zdarzenie, ja na szczęście nie przeżyłem takich rzeczy w realu, ale na potrzeby filmu Janek Hryniak takie rzeczy wymyślił - podkreśla Zenek. - Na szczęście nikt nie porwał Daniela. To jest film fabularny. To nie jest film dokumentalny. Film dokumentalny byłoby dużo prościej zrobić. Reżyser chciał jednak, żeby to moje życie było bardziej kolorowe, stąd wiele scen, które nigdy się nie wydarzyły w moim życiu - tłumaczy Zenek w rozmowie "Super Expressem".

- Przy fabule musi być coś z dreszczykiem - informuje Danuta, żona Zenka.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Młodzi napędzają rozprzestrzenianie się epidemii? Stanowisko WHO

- Też stwierdziłem, że trochę pikanterii nie zaszkodzi, więc pozwoliłem scenarzystom na trochę fantazji - dodaje Zenek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama spała z dzieckiem, gdy usłyszała dziwny hałas. Kamera w kołysce ujawniła całą prawdę
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Żona Adama Małysza zdradziła, jak spędzała wakacje u boku męża. Fanka dopatrzyła się jednego szczegółu (FOTO)

źródło: tvp.info / wtv.pl / se.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł