ZUS przyznaje emerytom kolejne pieniądze
fot. East News - Marek BAZAK
Autor Olga Szmańda - 14 Września 2020

Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

ZUS znów pomoże polskim seniorom. Dodatkowe pieniądze dla emerytów czekają po spełnieniu pewnych warunków. Aktywni zawodowo seniorzy mogą ubiegać się o dodatkowe kwoty opiewające na 6 tys. złotych. Zastrzyk pieniędzy czeka wszystkich tych, którzy nadal dorabiają do pieniędzy wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko to za sprawą przepisów zawartych w rządowej tarczy antykryzysowej.

ZUS postawił na uprzywilejowanej pozycji osoby, które zamierzały przejść na emeryturę w trakcie nadejścia pandemii koronawirusa. Wszyscy ci, którzy szli z takim zamiarem do urzędy, mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Seniorzy za sprawą odpowiedniego wniosku złożonego do ZUS-u, mogą ubiegać się o emeryturę wstecz.

Przez przypadek odkryto skarb z okresu II RP. Historia tego miejsca przyprawia o dreszczePrzez przypadek odkryto skarb z okresu II RP. Historia tego miejsca przyprawia o dreszczeCzytaj dalej

ZUS rozpoczął przyznawanie takich dodatków do emerytur, należy jednak pamiętać, że zostanąś one uznane nie wcześniej niż od 1 marca 2020. Wszystko dlatego, by wnioskodawca wskazał odpowiednią datę, od której miała mu być wypłacona emerytura. Każda osoba decydująca się na nowe rozwiązanie otrzyma wyrównanie w momencie wpływu pierwszej transzy emerytur. Zakładając, że ZUS przeliczy wysokość emerytury na 2 tys. zł, to senior otrzyma kolejne 6 tys. zł – pisze fakt.pl. Wniosek o emeryturę wsteczną należy złożyć do 30 dni po dniu ustania stanu epidemii w kraju. 

ZUS i dodatkowe pieniądze dla emerytów 

O dodatkowe pieniądze do emerytury mogą ubiegać się wszyscy ci seniorzy, którzy dorabiają do emerytury prowadząc własną firmę lub pracując na umowie o dzieło czy zlecenie. Wszystko dlatego, że każdemu pracownikowi w związku z pandemią koronawirusa przysługuje postojowe. 

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr Machalica przez lata związany był z Edytą Olszówką. Teraz ponownie się żeni. Kim jest wybranka?
2.Maleńki buldog awanturuje się z mamą. Właścicielka nagrała uroczy akt buntu

Aby ubiegać się o dodatkowe pieniądze należy spełnić wyznaczone przez rząd warunku. Senior, który jest właścicielem firmy otrzyma dodatkowe świadczenie, jeżeli jego majowy przychód spadł o 15 proc. w porównaniu z kwietniem. Natomiast emeryt, który jest zatrudniony na kontrakcie, którego wypłata wynosi mniej niż 1300 zł, otrzyma tyle ile w nim zapisano. Natomiast senior wykonujący obowiązki na umowie wycenionej wyżej niż 1300 zł, może liczyć na 2080 zł. O dodatek z tytułu postojowego można wnioskować trzykrotnie. Dzięki temu całkowity koszt dodatku dla emeryta wyniesie 6240 zł. Taka pomoc finansowa z pewnością pomoże wielu seniorom dołożyć do budżetu domowego. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna

Źródło: biznesinfo.pl 

Następny artykuł