ZUS wkracza do szkół by edukować polskie dzieci
fot. East News - ARKADIUSZ ZIOLEK
Autor Olga Szmańda - 15 Września 2020

ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

ZUS wychodzi naprzeciw potrzebom polskich dzieci. Każde dziecko w szkole i młodzież zdobywa potrzebną wiedzę. Niejednokrotnie jednak praktyczne umiejętności w dorosłym życiu, nie są przekazywane podczas lekcji. Z kolejnym pomysłem edukowania młodych polaków wyszedł ZUS. Instytucja po raz piąty poprowadzi swój innowacyjny program "Lekcje z ZUS" dla klas szkoły podstawowej.

ZUS wznowił projekt swojej akcji “Lekcje z ZUS”. Nauczanie praktyczne w szkołach nie obejmuje często podstawowych umiejętności jakie potrzebne są dorosłemu Polakowi. Niejednokrotnie młodzi ludzie wychodzący z liceum zaraz po maturze podejmują pracę, mimo to nie zdają sobie sprawy z tego, jak wygląda prawdziwe dorosłe życie i zarządzanie swoim majątkiem czy planowaniem przyszłej emerytury. Dzieci w szkole zdobywają podstawową wiedzę o prawie i podatkach jednak nie jest ona wystarczająca do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądzeNawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Niestety poza młodymi ludźmi kończącymi studia ukierunkowane w tematyce biznesu, prawa, podatków czy handlu mało kto ma wiedzę dotyczącą podstaw związanych z Polską. Luki w edukacji związanej z praktycznymi umiejętnościami ułatwiającymi dorosłość, postanowił wypełnić Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Podobnie jak inne firmy i instytucje jak np. banki, ZUS również stara się wyedukować polskie dzieci. Zaangażowanie instytucji polega na zajęciach dodatkowych dla najmłodszych, na których zdobędą należytą wiedzę. Uczniowie szkół podstawowych dowiedzą się o rzeczach, o których prawdopodobnie nie usłyszeliby na innych zajęciach. Co ciekawe to właśnie te umiejętności i wiedza będą miały znaczący wpływ na ich realne życie w przyszłości. 

ZUS wchodzi do polskich szkół i edukuje dzieci

Niewielu obywateli wie, że jedną z instytucji zaangażowanych w edukowanie i wspieranie polskich dzieci i młodzieży jest ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz piąty organizuje “Lekcje z ZUS” w szkołach podstawowych. Uczniowie danej placówki będą mogli w trakcie zajęć dowiedzieć się, jak działa ubezpieczenie społeczne czy budowanie podstaw odpowiedzialnego społeczeństwa. Prewencja ZUS-u ma na celu wyeliminowanie obywateli nie znających swoich podstawowych praw i należności. Taka akcja znacząco może wpłynąć na rozwój przyszłych pracujących i pełnoletnich obywateli, którzy z pełną świadomością dokonywać będą swoich wyborów. Oczywiście ZUS chce również wyjaśnić dzieciom dlaczego należy się ubezpieczać i jakie niesie to za sobą korzyści. Równie ważnym aspektem lekcji będzie wpływ aktywności zawodowej na przyszłość emerytalną.

Wszystkie placówki, które chcą wziąć udział w projekcie i umożliwić takie lekcje w swojej placówce, powinny zgłosić się do koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacyjnej w rejonowym oddziale ZUS. Dodatkowo nauczyciele zgłaszający muszą pamiętać, że ZUS może udostępnić im nieodpłatne pakiety edukacyjne czy pomoc ekspercką. Akcja ZUS z pewnością umożliwi zrozumienia dorosłości nie tylko dzieciom ale i tym, którzy już w dorosłość weszli. Całą inicjatywę skomentowała także regionalna rzecznik prasowy ZUS, woj. śląskiego Beata Kopczyńska.

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr Machalica przez lata związany był z Edytą Olszówką. Teraz ponownie się żeni. Kim jest wybranka?
2. Mężczyzna obudził się i prawie dostał zawału. Sytuacja powtarzała się codziennie, w końcu nie miał wyboru

- Chcemy, by uczniowie wiedzieli, że podleganie ubezpieczeniom społecznym daje im gwarancję wsparcia finansowego w sytuacjach nagłych zdarzeń losowych, jak chociażby choroba własna czy członka rodziny, długotrwała niezdolność do pracy, wypadek w pracy. Ubezpieczenia społeczne to też możliwość otrzymania comiesięcznej wypłaty w postaci zasiłku macierzyńskiego, gdy zostajemy z nowonarodzonym dzieckiem w domu. To tylko niektóre aspekty zagadnień, których nie ma w programie edukacyjnym w szkołach - wyjaśniała pani rzecznik prasowy ZUS

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebywały widok psa przed i po adopcji. Nic bardziej pozytywnego dzisiaj nie zobaczycie
  2. Suczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana

Źródło: bezprawnik.pl

Następny artykuł