ZUS wprowadza rewolucję
Fot. Arkadiusz Ziołek/East News
Autor Kamila Krótka - 20 Października 2020

Od dziś jest dostępna nowa usługa ZUS. Rewolucyjne rozwiązanie ułatwi życie nie tylko seniorom

ZUS oferuje rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu wielu Polakom. Od dzisiaj wprowadzono innowacyjny system, dzięki któremu każdy z nas może zarezerwować wizytę online. Jedyne, czego potrzebujemy, to komputer lub smartfon. Przedstawiamy szczegóły nowej usługi.

Wizyta online w ZUS znacznie ułatwia życie, szczególnie podczas epidemii. E-wizyta, czyli inaczej wideorozmowa z ekspertem możliwa jest w każdym miejscu i o każdym czasie. Zatem od dzisiaj ważną sprawę można załatwić bez wychodzenia z domu.

Koniec z kolejkami w sklepach. Nowe rozwiązanie znacznie ułatwi zakupy podczas pandemiiKoniec z kolejkami w sklepach. Nowe rozwiązanie znacznie ułatwi zakupy podczas pandemiiCzytaj dalej

E-wizyta w ZUS

Wideorozmowa, jaką oferuje ZUS, to niezwykle przydatne rozwiązanie. Klient, który chce skorzystać z usługi, wybiera dogodny dla siebie termin oraz godzinę wizyty online. Podczas rozmowy eksperci doradzą w zakresie zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń oraz składek. Wirtualna wizyta musi odbyć się w dni robocze w godzinach 9.00-14.30 i trwa ona nie dłużej niż 20 minut.

- Jeśli ktoś chce uzyskać informacje w swojej indywidualnej sprawie musi mieć przy sobie dokument tożsamości, który zostanie zweryfikowany w trakcie rozmowy z konsultantem - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Pracownik zada także dodatkowe pytania, aby uwierzytelnić osobę, z którą rozmawia. Ważne jest żeby e-wizyta nie odbywała się w miejscach publicznych, gdzie panuje duży hałas i w zasięgu kamery mogą pojawić się osoby trzecie.

Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radościPadła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radościCzytaj dalej

Szczegóły wizyt online

ZUS określił pewne zasady, według których mają być przeprowadzane wideorozmowy. Ważne jest, aby ustawić światło w taki sposób, żeby tło było neutralne (może być to ściana), a twarz dobrze oświetlona.

- Konsultant musi wiedzieć, z kim rozmawia, gdy w grę wchodzi omówienie indywidualnej sprawy związanej z wykorzystaniem danych naszego klienta - wyjaśnia Kowalska-Matis.

Na razie e-wizyty są możliwe w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Od listopada usługa zostanie rozszerzona na wszystkie oddziały.

Dzisiaj grzeje:
1. Największa metamorfoza ostatnich lat. Boczek ze "Świata według Kiepskich" nie przypomina już dawnego siebie
2. Podeszli porozmawiać o wierze. Reakcji owczarka nikt nie przewidział, jest nagranie
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Aby umówić się na wizytę, należy wejść na stronę www.zus.pl, a w rezerwacji podać swoje dane. Trzeba też wybrać, czego ma dotyczyć rozmowa, np. zasiłku, emerytury i renty czy założenia profilu PUE. Dzień przed spotkaniem otrzymamy sms z przypomnieniem. Konkretne sprawy będą wymagały okazania dowodu tożsamości.

Właśnie dokonali przełomowego odkrycia. Odnaleźli skarb, który zyskał miano największego na świecieWłaśnie dokonali przełomowego odkrycia. Odnaleźli skarb, który zyskał miano największego na świecieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Bohaterka "Królowych życia" opublikowała wzruszające i nieznane dotąd zdjęcia ze ślubu. Wielu może być zaskoczonych
  4. Polacy ustawiają się w kolejkach po konkretne produkty. Ich skład nie pozostawia wątpliwości
  5. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta
  6. Ciężarna suczka straciła wszystkie szczenięta. Wolontariusze wpadli na wzruszający pomysł, jak przyjść jej z pomocą

źródło: gazetaprawna.pl

Następny artykuł