ZUS samodzielnie zbierze informacje o kwarantannie domowej
fot. East News - ARKADIUSZ ZIOLEK
Autor Olga Szmańda - 26 Października 2020

Polacy otrzymają spore wsparcie od ZUS. Nowy projekt ucieszy tysiące osób, znamy szczegóły

ZUS w przeciągu kilku najbliższych dni zamierza wdrożyć nowy projekt, który poprawi jakość współpracy pomiędzy instytucjami odpowiedzialnymi za obieg informacji o osobach objętych kwarantanną. ZUS tym samym chce wejść na nowy wyższy poziom dbania o swoich płatników i uskutecznić przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi organami odpowiedzialnymi za objęcie obywateli izolacją.

ZUS postanowił wdrożyć nowy projekt dotyczący lepszego przepływu informacji pomiędzy urzędem a instytucjami odpowiedzialnymi za informowanie o osobach przebywających na kwarantannie związanej z zakażeniem koronawirusem.

Kinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotęKinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotęCzytaj dalej

- Chodzi o to, aby w sposób skuteczniejszy i szybszy decyzje sanepidu dotyczące kwarantanny czy też izolacji mogły się przenieść na stwierdzenie uprawnień do świadczeń, zwłaszcza chorobowych - mówił prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS ma pomóc usprawnić proces rejestrowania osób na kwarantannie

Do tej pory ZUS jedynie pomagał wypłacać składki zasiłku chorobowego i opiekuńczego. Musiał jednak uzyskać zgodę i decyzję sanepidu.

- Dlatego ten proces się wydłuża, kiedy te decyzje trafią do pracodawcy czy też do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tym zakresie rozporządzenie zmieni ten stan faktyczny, nie będzie już obowiązku prawnego wydawania decyzji. To oznacza poprawę współpracy między nami a sanepidem na zasadzie korzystania z bazy danych sanepidu - wyjaśniła szefowa ZUS.

Krzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonieKrzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonieCzytaj dalej

Nowa forma e-wizyty w ZUS

ZUS niedawno poinformował także o nowym udogodnieniem dla swoich płatników. Tym samym instytucja ułatwiła życie wielu Polakom, którzy nie mogą udać się osobiście do urzędu i wykonać rozmowy z pracownikiem ZUS-u. Nowa e-wizyta, która jest wideorozmową z ekspertem umożliwia kontakt z urzędnikiem w każdym miejscu i o dogodnym dla obywatela czasie.

Oferowana przez ZUS wideorozmowa jest niebywale przydatnym rozwiązaniem. Każdy z odbiorców może skorzystać z innowacji i wybiera dla siebie dogodny termin oraz godzinę wizyty online. W trakcie rozmowy ekspert doradzi płatnikowi w każdym temacie. E-wizyta obejmować będzie choćby doradztwo w sprawie emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń oraz składek. Taka wirtualna wizyta odbywać powinna się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 14:30. Co ciekawe jej trwanie nie przekracza 20 minut.

Dzisiaj grzeje:
1. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?
. Twój kot się nudzi? Niezawodne sposoby na rozerwanie mruczka
3. Akwarium Polaka trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Nie zgadniecie, co jest w nim niezwykłego

- Jeśli ktoś chce uzyskać informacje w swojej indywidualnej sprawie musi mieć przy sobie dokument tożsamości, który zostanie zweryfikowany w trakcie rozmowy z konsultantem. [...] Pracownik zada także dodatkowe pytania, aby uwierzytelnić osobę, z którą rozmawia. Ważne jest żeby e-wizyta nie odbywała się w miejscach publicznych, gdzie panuje duży hałas i w zasięgu kamery mogą pojawić się osoby trzecie - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zaliczaNowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zaliczaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Kobieta zatrzymała się przy autostradzie. Nie mogła postąpić inaczej, na drodze było zwierzę w potrzebie
  7. Wolontariusze tonęli we łzach na widok pitbulla. Miał zaledwie 2-lata, kiedy spotkała go niewyobrażalna tragedia

Źródło: money.pl

Następny artykuł