Chora na Alzheimera primabalerina przypomina sobie kroki “Jeziora łabędziego”. Najbardziej wzruszające wideo ostatnich tygodni

Autor Kamila Krótka - 11 Listopada 2020

Nagrano jak seniorka z chorobą Alzheimera była primabalerina przypomina sobie kroki “Jeziora łabędziego”. Wideo obiega sieć i nie ma się co dziwić. Jest tak wzruszające, że trudno powstrzymać łzy. Zobaczcie sami.

Cierpiąca na chorobę Alzheimera kobieta zrobiła coś, co wstrząsnęło całym światem. Niewiarygodnie rozczulające zachowanie byłej primabaleriny wyciśnie łzy z każdego, kto tylko zobaczy to nagranie.

Pan Bogusław spadł z roweru i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Niefortunny wypadek okazał się wyjątkowo cennyCzytaj dalej

Choroba Alzheimera nie wymazał jej wspomnień

Niezwykłe nagranie obiega sieć i zachwyca internautów. Widzimy na nią byłą primabelinę, przypominającą sobie kroki “Jeziora łabędziego”. Kobieta występowała w przedstawieniu w 1969 roku.

Marta C. Gonzales pracowała jako primabalerina w nowojorskim balecie w latach 60. XX wieku. Nagrano jak kobieta słucha muzyki z “Jeziora łabędziego” na swoim wózku inwalidzkim. Po kilku sekundach zaczęła wykonywać ruchy, które pamiętała jeszcze z wystąpienia w 1969 roku.

Poruszający moment nagrano zaraz przed śmiercią byłej primabaleriny. Niestety Marta C. Gonzales zmarła w 2019 roku, wcześniej latami chorując na Alzheimera.

Iga Świątek wydała majątek na prezent dla trenera. Gest tenisistki robi wrażenieCzytaj dalej

Nagranie obiega sieć

Udostępniła je hiszpańska fundacja posługująca się muzyką w celu leczenia pacjentów cierpiących na różne odmiany demencji. Metoda ma nie tylko poprawiać nastrój seniorów, ale i pozytywnie wpływać na ich pamięć.

Wideo udostępnił na swoim profilu na Facebooku m.in. Antonio Banderas.

"53 lata temu była tancerką w nowojorskim balecie. Muzyka Czajkowskiego przyćmiła Alzheimera. Od tego momentu minął już rok. Udostępniłem to nagranie, by zawsze pamiętano o pasji, jaką posiadałaś. RIP Marta C. Gonzales" - napisał aktor.

Jak wskazuje Światowa Organizacja Zdrowia, na demencję cierpi 1 procent ludzi na świecie. Rocznie diagnozuje się 7,7 miliona nowych przypadków.

W samej Polsce dotyka ona prawie 500 tys. Osób. Liczba ta będzie rosnąć. Do 2035 roku ma zwiększyć się aż czterokrotnie.

Następny artykuł