Saturator, Frania i adapter Bambino teraz w jednym miejscu. Gdzie powrócimy do wspomnień sprzed lat?

Autor Kamila Krótka - 8 Września 2020

Muzeum Życia w PRL to nowe miejsce na mapie Polski. To tutaj zobaczymy takie symbole minionej epoki, jak Fiat 126 p, pralkę Franię czy gramofon Bambino, które są stale obecne w pamięci rodaków. Gdzie dziś możemy przypomnieć sobie o realiach życia minionej epoki i zapoznać z nimi młodszą część społeczeństwa?

Muzeum to doskonałe miejsce nie tylko dla tych, którzy wspominają dawne czasy z rozrzewnieniem. To również sposób na to, aby zapoznać młodych ludzi z realiami życia w czasach PRL.

Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest samCzytaj dalej

Muzeum powstałe z pasji

To wyjątkowe miejsce znajduje się w Warszawie przy placu Konstytucji, ul. Pięknej 28/34. Muzeum Życia w PRL prezentuje wybrane fakty, historie, a także realia życia w tych czasach, mniej skupiając się na chronologii.

Muzeum zostało założone przez Rafała i Martę Patla, którzy prowadzą firmę Adventure Warsaw. Będąc przewodnikami po Warszawie i podróżując zabytkowymi Nysami 522, są zafascynowani różnymi etapami polskiej historii. Ze względu na to, że w Warszawie brakowało miejsca opowiadającego o czasach Polski Ludowej, stworzyli w garażu w Soho Factory miejsce zaaranżowane w sposób, jak wyglądały mieszkania w czasach PRL. Tam też opowiadali turystom historie związane z tym czasem.

PRL w jednym miejscu

Nowe muzeum nosi nazwę Muzeum Życia w PRL i na powierzchni 260 metrów kwadratowych udostępnia interesującą ekspozycję z czasów Polski Ludowej. Przedstawia paradoksy, jakimi charakteryzował się ówczesny kraj. Z jednej strony entuzjazm, z drugiej partyjna propaganda sukcesu i prześladowania ze strony Służb Bezpieczeństwa.

Dzisiaj grzeje:
1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
2. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca

Choć życie w PRL miało wiele minusów, Polacy pamiętają też dobre strony tego okresu. To przede wszystkim wzmożona kreatywność i zaradność, a także rozkwit życia towarzyskiego oraz artystyczno-literackiego. Celem wystawy jest przedstawienie tej codzienności, która miała ogromny wpływ na życie obywateli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Połączyli pitbulla z corgi. Szczeniak wygląda przesłodko, ciężko oderwać wzrok
  2. Ludzie myśleli, że pies wraca na grób pana z tęsknoty. Prawda okazała się zupełnie inna
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
  5. Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę
  6. Samolot przyszłości wzbił się w powietrze. Wygląda jak statek kosmiczny i jest ekologiczny

źródło: histmag.org / mzprl.pl

Następny artykuł