Małżeństwo, które jest ze sobą najdłużej na świecie
fot. Triangle News
Autor Olga Szmańda - 4 Września 2020

Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat

Małżeństwo trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Para jest ze sobą prawie 80 lat. Oboje pochodzą z Ekwadoru a ich historia zszokowała cały świat. Niesamowite małżeństwo pobrało się w 1941 roku. Julio Cesar Mora i jego żona Waldramina Maclovia Quinteros mają razem prawie 215 lat. Według danych z całego świata, są najstarszą żyjącą parą na ziemii. Wspólne życie rozpoczęli w niespotykanych okolicznościach. Mimo to nadal są ze sobą i mają zamiar dożyć wspólnie jeszcze wiele lat.

Małżeństwo Julio Cesar Mora i jego żony Waldramina Maclovia Quinteros zaczęło się w 1941 roku. Para poznała się w trakcie szkolnych wakacji. Po uroczym letnim wypadzie postanowili, że zostaną przyjaciółmi. Nic wtedy nie wskazywało na to, że spędzą ze sobą większość swojego życia. Po siedmiu latach od pierwszego spotkania postanowili wprowadzić relację na inny etap. Niestety ich rodzice nie byli zadowoleni z zażyłości jaka zaistniała między nimi. Dlatego Julio i Waldramina ukrywali przez długi czas swój związek. Ich ślub odbył się w zacisznym miejscu z dala od rodziny. W ceremonii brali udział jedynie ich przyjaciele i rodzice chrzestni pary. Dopiero po wielu latach od ślubu, rodzina obojga z nich zaakceptowała ich małżeństwo. Dzięki wspólnej pracy pary i emanowaniu miłością, bliscy spojrzeli na nich przychylnym okiem. Finalnie rodziny polubiły się i żyły w zgodzie.

Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatkiZostała okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatkiCzytaj dalej

- Jedność rodziny na zasadach miłości, wzajemny szacunek, uczciwa praca i odpowiednia edukacja oparta o wartości rodzinne to klucz do zdrowego współistnienia - tak przepis na szczęście opisało małżeństwo.

Para stawiała od zawsze na wartości rodzinne, dlatego też razem stworzyli własną, dużą rodzinę. Doczekali się w swoim życiu aż pięciorga dzieci. Każde z nich skończyło studia i wykształciło się dzięki pomocy rodziców. Małżeństwo doczekało się także wnuków, dzieci podarowały im aż 11 małych pociech. Obecnie całe grono rodzinne liczy także 21 prawnuków i 9 praprawnuków. Para spełniła swoje założenia z młodości i założyła rodzinę, której od zawsze pragnęli. Mimo to długie życie nie oszczędzało Julio i Waldaminy. Jedno z ich dzieci zmarło w wieku 58 lat.

Małżeństwo z Księgi Rekordów Guinnessa

Julio Cesar Mora i jego żona Waldramina Maclovia Quinteros mają razem prawie 215 lat. Kobieta skończyła w tym roku 105 lat, natomiast jej mąż w październiku skończy 110. Razem para pobiła dwa światowe rekordy. Według ustaleń są najstarszym żyjącym małżeństwem pod względem stażu związku i wieku. Małżeństwo paty trwa juz prawie 90 lat. Natomiast ich romantyczna historia przebija każdą liczbę jaką są opisywani.

Dzisiaj grzeje:
1. Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy
2. Jest tylko 5 typów właścicieli kotów. Którym z nich jesteś Ty?

Co ciekawe para pracowała jako nauczyciele. Oboje zajmowali się nauką młodzieży aż do emerytury. Obecnie zajmują się wspólnym spędzaniem czasu. Ich ulubionym zajęciem są długie spacery i kinowe seanse. Dodatkowo kochają chodzić do teatru. W wolnych chwilach pielęgnują wspólnie swój ogród. Natomiast największą i najszczerszą radość sprawia im czas spędzony z rodziną.Julio Cesar Mora i jego żona Waldramina Maclovia Quinteros Julio Cesar Mora i jego żona Waldramina Maclovia Quinteros

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Żona przekazała tragiczną wiadomość o śmierci aktora
  2. Uwaga: Już dziś od godziny 8.00 wchodzi w życie wielka zmiana. Wielu Polaków będzie załamanych
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Po 78 latach przyznał się, że jest gejem. Teraz szuka utraconej miłości
  5. Była w rozsypce i bała się o swojego kota. Uratowała mu życie w niezwykły sposób, przez który stał się żółty jak kurczak
  6. Naukowcy o rosyjskiej szczepionce na COVID-19. Niesamowite wiadomości

Źródło: kobieta.onet.pl

Następny artykuł