Kary w sprawie "zbrodni miłoszewskiej"
fot. East News - AGENCJA SE
Autor Olga Szmańda - 3 Września 2020

Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy

Tomasz Komenda i „zbrodnia miłoszycka” od lat czekają na prawdziwy i słuszny wyrok. Rodzina zamordowanej 15-letniej Małgosi, w końcu doczeka się kary dla winowajców. Na początku września oskarżeni o gwałt i zabójstwo usłyszeli żądania prokuratora o wyrok. Ireneusz M. i Norbert B. czekają na rozprawę, na której zostanie ogłoszony wyrok. Według oskarżyciela grozi im 25 lat pozbawienia wolności i dożywocie.

Tomasz Komenda niesłusznie oskarżony i skazany w 2004 roku za zbrodnię w Miłoszycach, jest już wolny. Natomiast sprawa zamordowanej Małgosi nadal trwa. Rodzina dziewczynki od lat szuka sprawiedliwości, zwłaszcza po wypuszczeniu Tomasza Komendy, który został niesłusznie wplątany w zabójstwo. Mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. W maju 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę. Dzięki wznowionemu postępowaniu jest teraz wolny.

Sylvester Stallone pokazał swoją córkę. Młoda kobieta zachwyca urodą. Wyglada jak tataSylvester Stallone pokazał swoją córkę. Młoda kobieta zachwyca urodą. Wyglada jak tataCzytaj dalej

Po zwolnieniu Tomasza Komendy, rodzina ofiary poszukiwała prawdziwych morderców nastoletniej dziewczynki. Sprawa „zbrodni miłoszyckiej” została wznowiona a nowi podejrzani zostali postawieni na ławie oskarżonych. Ireneusz M. w sprawie morderstwa Małgosi usłyszał zarzuty już w połowie 2018 roku. Mężczyzna przebywał wtedy jednak w więzieniu skazany za inną zbrodnię. Natomiast Norbert B. został ujęty z końcem września 2018 roku. Na początku 2019 roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił decyzję sądu pierwszej instancji o wydłużeniu mu aresztu. Teraz obaj mężczyźni usłyszeli pełne zarzuty, propozycje kar i czekają na wyrok sądu. 15 września na rozprawie sądowej głos zabiorą obrońcy i oskarżyciele.

Tomasz Komenda niesłusznie skazany

W Sądzie Okręgowym we Wrocławiu zakończył się proces w sprawie gwałtu i zamordowania 15-letniej Małgosi. Prokurator za okrutną zbrodnię żąda dla oskarżonych 25 lat pozbawienia wolności i dożywocia. Wtorkowe zakończenie przewodu sądowego zakończyło się mowami końcowymi stron. Zanim jednak doprowadzono do finalizacji postępowania, sąd odrzucił wnioski dowodowe obrony oskarżonych o powtórnym badaniu genetycznym i dodatkowych badaniach przez nowy ośrodek badawczy. Sąd Okręgowy we Wrocławiu ocenił, że nie należy wykonać powtórnych badań czy też rozszerzyć ich w innym miejscu. Dodał także, że wnioski biegłych są klarowane. Mimo to ławnik będąca w składzie sądu, miała zupełnie inne zdanie. W maju 2020 biegły zeznający w sprawie procesu Ireneusza M. i Norberta B. podał, że próbka biologiczna zabezpieczona w śledztwie o zabójstwo 15-latki, posiada DNA obu oskarżonych.

- W badaniach uzyskano zestaw mieszaniny DNA Ireneusza M. i Norberta B. Uzyskano też czysty profil Norberta B. - mówił w maju biegły.

Prokuratura podczas wtorkowej rozprawy prowadziła kilkugodzinną mowę końcową. Oskarżyciel wspominał o szczegółach aktu oskarżenia i dowodach, które udało się zebrać przeciwko mężczyznom. Mówił również, że sprawa dotyczy winy obu oskarżonych i powinno im się wydać odpowiedni wyrok za zabójstwo i gwałt.

- Pozostawiając Małgosię zgwałconą, krwawiącą, a wcześniej pobitą, upitą i będącą pod wpływem środka psychoaktywnego, który został jej podany i powodował otumanienie, obaj godzili się na to, że przy tej mroźnej, zimowej pogodzie ona nie przeżyje, będąc w takim stanie - mówił prokurator Dariusz Sobieski.

Prokurator Dariusz Sobieski wniósł o 25 lat pozbawienia wolności dla Norberta B. oraz o wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla Ireneusza M. Argumentami popierającymi dwa różne wyroki dla mężczyzn, była zupełnie inna sytuacja prawna panów. Ireneusz M. po zabójstwie w Miłoszycach został aż trzykrotnie skazany za gwałt oraz posiada kilka lat spędzonych w zakładzie karnym. W ocenie biegłych sądowych, jest także osobą, którą należy izolować od społeczeństwa. Jeśli chodzi o Norberta B. według śledczych utrudniał on postępowanie w sprawie i latami ukrywał swój udział w tragicznym morderstwie 15-latki.

Dzisiaj grzeje:
1. Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy
2. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Mowy końcowe i oskarżyciela i obrońcy wyznaczone są na 15 września. Wtedy też odbędzie się prawdopodobnie ostatnia rozprawa w sprawie „zbrodni miłoszewskiej”. Natomiast rodzina brutalnie zamordowanej i zgwałconej Małgosi, w końcu doczeka się sprawiedliwego wyroku dla morderców dziewczynki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum
  2. Uwaga: Już dziś od godziny 8.00 wchodzi w życie wielka zmiana. Wielu Polaków będzie załamanych
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Po 78 latach przyznał się, że jest gejem. Teraz szuka utraconej miłości
  5. Była w rozsypce i bała się o swojego kota. Uratowała mu życie w niezwykły sposób, przez który stał się żółty jak kurczak
  6. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat

Źródło: tvn24.pl

Następny artykuł