WOŚP 2021: wiemy na co zbierane są w tym roku pieniądze w fundacji Jurka Owsiaka
fot. East News - Jakub Kaminski
Autor Olga Szmańda - 10 Stycznia 2021

WOŚP 2021: wiadomo na co zbierane są fundusze. Czy Polacy pobiją kolejny rekord?

WOŚP 2021, w tym roku fundacja Jurka Owsiaka zagra po raz 29. Już pod koniec stycznia odbędzie się kolejna wielka zbiórka na rzecz najbardziej potrzebujących w naszym kraju. Pomysłodawca i właściciel fundacji jak co roku poinformował o tegorocznym celu, na który Polacy będą wspólnie zbierać. I tym razem Jurek Owsiak postanowił wesprzeć najbardziej potrzebujące sektory polskiej medycyny.

WOŚP (Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy) co roku organizuje huczną imprezę, na której zbiera fundusze od hojnych darczyńców, na wybrany przez siebie cel. Jest to akcja charytatywna stworzona i organizowana przez Jurka Owsiaka, która prowadzi: “działalność w zakresie ochrony zdrowia polegającą na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.

WOŚP w tym roku zagra już po raz 29. Pomimo panującej pandemii koronawirusa, Jurek Owsiak i w tym roku przedstawi nam swój wielki finał. Organizacja nie zwalnia tempa i kolejny raz zbiera fundusze na zakupy specjalistycznego sprzętu do polskich szpitali.

Pandemia COVID-19 i panujące w kraju obostrzenia pokrzyżowały plany pierwszej daty Wielkiego Finału. Mimo to Jurek Owsiak ustanowił nową datę na koniec stycznia 2021 roku i ze zdwojoną siłą przygotowuje się do wydarzenia. Postanowiliśmy przedstawić, na co w tym roku zbierać będzie fundusze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak

WOŚP 2021: na co Jurek Owsiak zbiera fundusze?

W zeszłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na wsparcie medycyny dziecięcej. Łącznie udało się zebrać ponad 180 mln zł. W tym roku Jurek Owsiak postanowił pobić zeszłoroczny rekord. Czy mimo pandemii koronawirusa uda się przekroczyć zeszłoroczną kwotę?

Jurek Owsiak po raz pierwszy zorganizował Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 3 stycznia 1993 roku. Ówczesna zbiórka dotyczyła osób chorujących na serce, a kwota, którą udało się uzyskać, opiewała na 2 mln zł. Jak widać, z upływem lat serca Polaków otwierają się coraz bardziej.

Organizację Jurka Owsiaka i coroczną zbiórkę wspierać można na wiele sposobów. Wszyscy, ci którzy boją się wyjść na ulice i podarować symboliczną kwotę do puszek, mogą wykonać przelew internetowy. Dodatkowo wpłacać można również kwoty na oficjalnej stronie organizacji, wysłać SMS-a, wziąć udział w zbiórce na Facebooku, kupić firmowe gadżety czy zlicytować wystawione produkty.

W tym roku Finał WOŚP miał odbyć się jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca. Niestety z powodu panujących w kraju obostrzeń wydarzenie zostało przeniesione z 10 na 31 stycznia. Podczas akcji WOŚP 2021 wolontariusze i zaangażowani w akcję chętni zbierać będą pieniądze pod hasłem “Finał z głową”.

Tegoroczny finał WOŚP ściśle związany jest z zakupem sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak przeczytać można na oficjalnej stronie fundacji, sprzęt, który zostanie zakupiony to m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Wszyscy ci, którzy nie mogą w tym roku uczestniczyć osobiście w Finale WOŚP, będą mogli oglądać całe wydarzenie za pomocą oficjalnej strony fundacji. Tegoroczna transmisja wyświetlana będzie na stronie wosp.org.pl.

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: eska.pl

Następny artykuł