Wilk Gustaw pokonał 10 tysięcy kilometrów
Fot. Marek Józefiak / Twitter
Autor Kamila Krótka - 8 Stycznia 2021

Wilk Gustaw przewędrował 10 tys. km, aby znaleźć swoją wybrankę. Ukochana czekała na Pomorzu

Wilk Gustaw przeszedł około 10 tysięcy kilometrów, a cała wędrówka zakończyła się nadzwyczaj szczęśliwie. Okazało się, że zwierzę znalazło wybrankę, z którą wkrótce ma założyć rodzinę.

Wilk Gustaw dotarł na Pomorze, gdzie od teraz towarzyszy mu… wilczyca. Niesamowite, jaką drogę musiał przemierzyć, aby znaleźć tę jedyną.

Wilk znalazł ukochaną

O Gustawie pisaliśmy już jakiś czas temu. Jest to młody wilk pochodzący ze środkowych Niemiec, który aby założyć rodzinę, przebył aż 10 tysięcy kilometrów. W tym celu przeciął aż 27 autostrad, drogi krajowe liczone w setkach, a także kilka rzek, jak Łabę i Odrę.

Fotografie z kaszubskich lasów potwierdził, że Gustaw podróżuje już z wybranką. Poznano go m.in. po tym, że na szyi miał obrożę telemetryczną oraz znaczniki na uszach. O wilczycy jednak nie wiadomo jeszcze za wiele.

- Oboje przebywają na obrzeżach terytorium innej watahy. Podejrzewamy, że samica pochodzi właśnie stamtąd, ponieważ jej rodzina toleruje Gustawa. Obce wilki zostałyby przegonione lub zabite. To jeszcze potwierdzą badania genetyczne - mówił dr Maciej Szewczyk z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego dla Wyborczej.

Jeśli nic złego nie stanie im na drodze, jest 90 proc. szans na to, że wilki założą własną watahę. Wówczas zajmą terytorium większe niż powierzchnia Trójmiasta - około 500 km kw.

źródło: wyborcza.pl

Następny artykuł