Radio 357 przedstawiło nowe głosy i nowych patronów
fot. Radio 357 - Twitter - Darek Kawka/357
Autor Olga Szmańda - 5 Stycznia 2021

Radio 357: nowe głosy i nowi patroni. Zdecydowanie pozytywna niespodzianka dla słuchaczy

Radio 357 właśnie ruszyło! Dziś o godz. 6:30 słuchacze internetowej stacji mogli po raz pierwszy usłyszeć nowe głosy w rozgłośni. W większości są to byli dziennikarze radiowej Trójki. Swój start odbyli dziś, natomiast 1 stycznia zaprezentowali “Top Wszech Czasów”, który stał się hitem i przyciągnął nowych słuchaczy. Wiemy, kto poprowadzi Radio 357, co dla wielu słuchaczy będzie niespodzianką.

Radio 357 wystartowało 5 stycznia 2021 roku o godz. 6:30. Dziś dziennikarze nowej stacji, po raz pierwszy zasiedli do mikrofonów. Na razie jednak rozgłośnia będzie funkcjonowała w formacie 0,9, który oznacza, że nie będzie w niej emitowana publicystyka i serwisy. Obie te rzeczy pojawią się, gdy Radio 357 osiągnie próg 485 tys. zł miesięcznego przychodu ze strony patronatów.

Ku zaskoczeniu wszystkich pierwsze audycje w Radio 357 poprowadzą: Marek Niedźwiedzki, Marcin Łukawski i Kuba Strzyczkowski. Obecnie słuchacze mogą znaleźć radio na platformach internetowych Open.FM i WP Pilot.

Radio 357 - nowe pomysły na polskiej scenie radiowej

Autorzy Radia 357 udostępnili przed oficjalnym startem audycję “Top Wszech Czasów Radia 357”. Audycja miała swoją premierę 1 stycznia 2021 roku i została dobrze przyjęta przez słuchaczy.

“Top Wszech Czasów Radia 357” to audycja opierająca się na rankingu muzycznym, który tradycyjnie emitowany był w Trójce w pierwszych noworocznych dniach. Audycja cieszyła się uznaniem słuchaczy, a jej odbiór sięgał 247 tys. unikatowych użytkowników, a streaming z transmisji uruchomiono aż 1,25 mln razy.

Według portalu wirtualnemedia.pl po emisji “Top Wszech Czasów Radia 357” znacząco wzrosła liczba patronów, którzy chętnie finansować będą rozgłośnię. Ma to istotny wkład w funkcjonowanie rozgłośni, ponieważ jej głównym źródłem dochodu jest internetowa zbiórka.

W ciągu trzech miesięcy jej istnienia ponad 18 tys. użytkowników wpłaciło 1,1 mln zł. Z tej kwoty aż 435 tys. zł to zdeklarowani comiesięczni użytkownicy, którzy będą regularnie uiszczać opłatę.

Marek Niedźwiecki

Radio 357 - rozgłośnia, która zaskoczyła Polaków

Radio 357 zaprezentowało niedawno swoją oprawę dźwiękową. Nowym głosem stacji zostali: Dorota Kopka - aktorka i prezenterka oraz Dariusz Odija - dziennikarz, aktor, dubbingowiec i prezenter. Ścieżkę dźwiękową Radia 357 można odtworzyć na profilu na YouTube stacji. Poniżej umieściliśmy link, dla wszystkich tych, którzy chcą posłuchać “głosów” Radia 357.

Z początkiem roku do Radia 357 dołączył również Tomasz Gorazdowski, który jest dziennikarzem sportowym. Redaktor przez ponad 25 lat pracował w radiowej Trójce. Z końcem listopada 2021 roku złożył wypowiedzenie stacji, gdy dowiedział się, że ta planuje jego przeniesienie z działu sportowego do analiz. Przedtem Tomasz Gorazdowski relacjonował jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych.

Podczas emisji 1 stycznia 2021 roku, “Top Wszech Czasów”, Marcin Łukawski i Piotr Stelmach przekazali, że do ekipy Radia 357 dołączy Halina Wachowicz. Obejmować ona będzie funkcję wydawczyni. Dodatkowo w zespole znajdzie się Katarzyna Pruchnicka, która odpowiadać będzie za prowadzenie audycji radiowych. Obie panie również w przeszłości związane były z radiową Trójką.

Marcin Łukawski

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: onet.pl / wyborcza.pl

Następny artykuł