Miłość tej pary przetrwała aż 74 lata. On miał zaledwie 9 lat, gdy zakochał się w swojej przyszłej żonie
fot. YouTube - CavendishPressAgency
Autor Olga Szmańda - 4 Stycznia 2021

Miał 9 lat, gdy zakochał się w swojej przyszłej żonie. Po 74 latach wyjawił największy sekret ich miłości

Miłość tych dwojga zapisała się na kartach historii najwspanialszych romantycznych opowieści. Ich życie przywodzi nam na myśl kultowy film “Pamiętnik”, w którym bohaterowie oddali wszystko, by być ze sobą każdego dnia. Thomas Howard zakochał się w swojej przyszłej żonie, gdy miał jedynie 9 lat. Od tamtej pory każdego dnia kocha ją coraz bardziej. Teraz para jest ze sobą 74 lata. Poznajcie historię małżeństwa, o którym marzy każdy z nas.

Miłość Thomasa Howarda do Irene rozpoczęła się wtedy, gdy on miał zaledwie 9 lat. Ujrzał ją wtedy po raz pierwszy i wiedział, że będzie ona miłością jego życia. Zakochał się w niej i obecnie są 74 lata w związku małżeńskim.

Para poznała się jeszcze jako dzieci. Od momentu wspólnej zabawy i dziecięcych igraszek są nierozłączni. Małżeństwo mieszka w Preston, w Lancashire, w północno-zachodniej Anglii. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 1921 roku, kiedy to babcia Thomasa przeprowadziła się cztery domy dalej od rodziny Irene.

To właśnie ta niepozorna przeprowadzka zapoczątkowała historię miłosną, która jest gotowym scenariuszem na film. Nam Thomas i Irene przypominają bohaterów kultowego “Pamiętnika”. Zarówno filmowa, jak i rzeczywista para, spędziła ze sobą całe swoje życie.

Historia miłości Thomasa i Irene

Na początku Thomas kolegował się z bratem Irene, Frankiem. To właśnie dzięki niemu poznał swoją przyszłą żonę. Ujrzał ją po raz pierwszy, gdy miał zaledwie 9 lat.

Muzyk Joszko Broda doczekał się z żoną 11 dzieci. Wielodzietność daje mu coś niezwykłegoMuzyk Joszko Broda doczekał się z żoną 11 dzieci. Wielodzietność daje mu coś niezwykłegoCzytaj dalej

- Miałem wtedy zaledwie dziewięć lat i kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Irene, pomyślałem: co to za urocza dziewczyna, ona będzie moją żoną. Sympatia do niej rosła - powiedział w wywiadzie dla „The Mirror”.

Para pobrała się 2 czerwca 1945 roku w Kościele pw. św. Mateusza w Preston. Co ciekawe przez te wszystkie lata byli nierozłączni. Jedynym wyjątkiem był moment, w którym Thomas został powołany do wojska, by walczyć na froncie w czasie II Wojny Światowej. Miał zaledwie 19 lat. Mimo wielu przeszkód szczęśliwie wrócił do ukochanej żony.Thomas i Irene

Sekret udanego związku według Thomasa i Irene

Thomas sam przyznaje, że jego zdaniem sekretem ich małżeństwa jest wzajemny szacunek. Od momentu poznania Irene zawsze chciał, by ta była szczęśliwa i zadowolona. Ukochaną zawsze stawiał na pierwszym miejscu.

- Nadal jesteśmy w sobie zakochani przez te wszystkie lata. Wciąż ją mam i jestem z niej dumny. Jeśli miałbym to szczęście wybierać po raz drugi, to za każdym razem poślubiłbym tę samą dziewczynę - tłumaczy Thomas Howard w wywiadzie dla „The Mirror”.

- Sekret polega na tym, by kochać się nawzajem i pozostać wiernym drugiej osobie, a my przeszliśmy życie bardzo, bardzo szczęśliwie - dodaje zakochany mężczyzna.

Co ciekawe, mimo nieuniknionych kłótni, małżeństwo zawsze starało się rozwiązać wzajemne konflikty. Para wypracowała w sobie umiejętność wzajemnego porozumienia i wyjaśnienia sobie istotnych kwestii. Ich zdaniem to właśnie sprawia, że nadal są w sobie zakochani. Thomas po 74 latach małżeństwa nadal uważa, że to właśnie Irene jest jego bratnią duszą i nigdy nie wybrałby inaczej. Jak sam o niej mówi: „Jesteś moją walentynką i zawsze nią będziesz, do końca życia”.

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: pl.aleteia.org

Następny artykuł