Pies dostał nadzwyczajnie uroczego buziaka od delfina, który akurat wyłonił się z wody
fot. YouTube - One World One Ocean
Autor Olga Szmańda - 4 Stycznia 2021

Delfin wyskoczył z wody i podarował pupilowi soczystego buziaka. Wideo jest hitem internetu

Pies pływający po oceanie ze swoimi właścicielami spotkał morskiego przyjaciela. Ku zdziwieniu wszystkich jeden z dwóch czworonogów nawiązał nierozerwalną więź z przypadkowym delfinem. Zwierzęta porozumiały się na tyle, że wodny ssak postanowił wyskoczyć z wody i dać psu słodkiego całusa. Całe zdarzenie zostało nagrane przez właścicieli czworonoga. Po tym jak udostępniono je w mediach społecznościowych, internauci zawrzeli z zachwytu i rozczulenia nad widoczną sytuacją. My również nie możemy oprzeć się urokowi psa i buziaka, którego skradł mu delfin.

Pies podróżował łódką po oceanie w towarzystwie swoich właścicieli i jeszcze jednego czworonoga. Brązowy i puchaty pupil znajdował się na pokładzie motorówki organizacji “One World One Ocean Campaign”.

Dwoje wolontariuszy pływających po oceanicznych wodach zabrali w podróż ze sobą psy. Czworonożni przyjaciele mieli zapewne po prostu miło spędzić dzień. Nikt nie spodziewał się jednak, że jeden z pupili nawiąże niesamowitą więź z morskim stworzeniem.

Pies podarował delfinowi buziaka

Nagranie, na którym widać psa całującego delfina stało się hitem internetu. Do nietypowego zdarzenia doszło na łódce, w której znajdowały się dwa psy i ich właściciele. Nagle do przybyszów z lądu podpłynął delfin, który ewidentnie nawiązał więź z jednym z czworonogów.

Po chwili na nagraniu widać, jak morski ssak wypływa z wody, by wznieść się na wysokość łódki. Nagle okazuje się, że delfin postanowił skraść uroczego całusa od jednego z psów. Gdyby nie kamery morskich wolontariuszy, zdarzenie nie zostałoby nagrane i nikt z pewnością nie uwierzyłby w tę nietypową sytuację.

Muzyk Joszko Broda doczekał się z żoną 11 dzieci. Wielodzietność daje mu coś niezwykłegoMuzyk Joszko Broda doczekał się z żoną 11 dzieci. Wielodzietność daje mu coś niezwykłegoCzytaj dalej

Nagranie wkrótce po publikacji stało się hitem internetu. Internauci z całego świata nie mogą uwierzyć w to co widzą. Urocze wideo, które przedstawia psa całującego delfina, z pewnością poprawi humor niejednej osobie. Do tej pory wideo całujących się zwierzaków obejrzało blisko 9 mln użytkowników serwisu YouTube.Pies i delfin

Delfin - stworzenia podobne to nas

Delfiny to stworzenia, które posiadają wiele cech społecznych podobnych do ludzi. One również tworzą swoje społeczności, dbają o więzi rodzinne i przyjacielskie. Zawdzięczają to swoim nietuzinkowym mózgom, które o dziwo podobne są do ludzkich.

Mimo że delfinie mózgi są znacznie mniejsze niż ludzkie, to ich kora mózgowa ma o wiele więcej pofałdowań niż człowiek. To właśnie zdaniem uczonych jeden z powodów, dla których delfiny posiadają wyjątkową inteligencję. Dodatkowo ich gatunek istnieje od ponad 30 mln lat.

W ten sposób delfiny były w stanie o wiele lepiej przystosować się do kształtowania swojej biologii. Mimo że żyją pod wodą i to tam spędzają całe swoje życie, są w stanie wykształcić komunikację techniczną, która pomaga im w zrozumieniu siebie nawzajem.

Zdaniem nieżyjącego już prof. Jerzego Vetulani, neurobiologa z PAN, delfiny są zwierzętami, które posiadają niezwykle bogaty świat przeżyć wewnętrznych. Dodatkowo cechują je wyjątkowe zdolności poznawcze. Nic więc dziwnego, że delfin z nagrania był w stanie w niezrozumiały dla człowieka sposób, porozumieć się z psem i na swój własny sposób okazać mu uczucia.

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: newsweek.pl / YouTube - One World One Ocean

Następny artykuł