Pies, który poświęcił swoje życie by pomagać dzieciom przechodzić przez pasy
fot. YouTube - Radio Free Europe/Radio Liberty
Autor Olga Szmańda - 11 Grudnia 2020

Niezwykły pies każdego dnia ryzykuje, by chronić niewinne dzieci. Łaciaty czworonóg został miejskim bohaterem

Pies, który kocha dzieci ponad wszystko i poświęca im całe swoje życie? Wydaje się niemożliwe, że typowe czworonożne stworzenie może tak bardzo pokochać człowieka. Mimo że niejednokrotnie pupile okazywały swoim właścicielom ogrom miłości, nie lada wyzwaniem było dla nich zaufanie totalnie obcym osobom. Idealnym przykładem bezwarunkowego uczucia, którym obdarzyć można nieznajomych, jest pewien pies z gruzińskiego miasta Batumi.

Dzieci są uczone prawidłowego przechodzenia przez ulicę od pierwszych chwil, które spędzają poza domem. Niestety jezdnia nie zawsze sprzyja bezpieczeństwu naszych pociech, nawet jeżeli obserwują one otoczenie z wielką uwagą. Wśród zmartwionych rodziców, którzy każdego dnia przypominają swoim dzieciom o prawidłowych zasadach zachowania na drodze, znajdą się ci, którzy o życie dzieci nie muszą się martwić.

Pociechy udające się do szkoły w jednym z gruzińskich miast, mogą liczyć na niebywałą pomoc, która ochroni ich przed niebezpieczeństwami czyhającymi na ulicach miasta. W ten oto sposób mieszkańcy Batumi z czystym sumieniem i ulgą w sercu wypuszczają dzień w dzień swoje dzieci, by samodzielnie podróżowały do szkoły i domu. Dlaczego to gruzińskie miasto jest inne niż reszta? O bezpieczeństwo dzieci dba tam nietypowy ochroniarz. Uwagę świata przykuł pies, który przeprowadza dzieci przez ulicę.

Pies, który nie jeździ koleją, ale chodzi pasami

Kupata jeszcze do niedawna był jednym z licznych bezdomnych psów, które błąkają się po ulicach gruzińskiego miasta Batumi. Mimo że zwierzak przez około cztery miesiące błąkał się samotnie, w końcu spotkał swoją wymarzoną właścicielkę. Być może to ona zaszczepiła w czworonogu wiarę w ludzi, którą obecnie zwierzak przekłada w niebywałą pomoc i wsparcie okolicznej ludności.

Dzięki kobiecie o wielkim sercu Kupata znalazł kochający dom. Nona Zakareiszwil razem ze swoją rodziną podarowała psu nie tylko miejsce do spania, pełną miskę i ciepły dom. Nowa właścicielka pokazała zwierzakowi, że kocha go ponad wszystko na świecie. Każdego dnia udowadnia mu, że już nigdy nie wróci na ulicę i zawsze otoczony będzie kochającą rodziną.

Pies z Gruzji pomaga dzieciakom

Fot. YouTube - Radio Free Europe/Radio Liberty

Zapewne za sprawą zachowania kobiety Kupata tak bardzo wierzy w ludzi i chce im pomagać. Właścicielka psa wspomina, że mimo iż pupil od samego początku życia przeżył wiele, to zawsze z otwartym sercem podchodził do dzieci. Zamiłowanie dzielnego czworonoga do najmłodszych było na tyle duże, że życiowym celem psa stało się pilnowanie najmłodszych mieszkańców miasta.

Co ciekawe nietypowy pies nie jest jedynym, który upodobał sobie zainteresowanie motoryzacją. W listopadzie 2019 roku w małej dzielnicy Port St. Lucie na Florydzie uczestnicy ruchu drogowego mogli zauważyć nietypowego kierowcę. W trakcie jazdy na ulicach pojawił się samochód, który w nietypowy sposób okrążał samodzielnie rondo i pobliskie ulice. Zdziwieni mieszkańcy dopiero po chwili zauważyli, że auto prowadzone jest przez psa.

Nikt nigdy nie dbał tak o gruzińskie dzieci

Kupata goni czarny samochód przejeżdżający obok przejścia dla pieszych. Następnie wraca do skrzyżowania, gdzie grupa dzieci czeka na zmianę sygnału świetlnego. Sprytny pies staje wtedy przed samochodami ustawionymi tuż za przejściem dla pieszych, upewniając się, że auta nie podjadą gdy przez pasy przechodzą dzieci.

Umiejętności psa podobne do policyjnych wywarły wrażenie na tysiącach internautów. Filmik, który pokazuje niebywałe dokonania psa ma tysiące wyświetleń i z dnia na dzień zyskuje kolejnych fanów. Nietypowe zachowanie Kubaty nie umknęło jego właścicielce i okolicznym mieszkańcom. Co ciekawe zachowanie psa, który z pełnym poświęceniem, oddaniem, zaangażowaniem i wiernością podjął się w działalności charytatywnej, stało się popularne w mediach.Pies z Gruzji pomaga dzieciakom

Fot. YouTube - Radio Free Europe/Radio Liberty

Zachowanie Kupaty sprawiło, że nagrania z jego codziennej pracy zaczęto umieszczać w mediach społecznościowych. Właścicielka psa niejednokrotnie tłumaczyła zachowanie pupila. Kobieta uważa, że Kupata instynktownie wie, że musi chronić dzieci, które przechodzą przez ulicę. Dba o ich bezpieczeństwo i stawia je znacznie wyżej niż własne. Postanowiliśmy umieścić poniżej nagranie, które pokazuje niebywałą "pracę" czworonoga.

Zachowanie psa, mimo że jest bardzo ryzykowne, nadal gości w jego codziennym harmonogramie. Nietypowy Kupata pochodzący z gruzińskiego miasta jest nieocenionym wyjątkiem wśród innych zwierząt. Mimo to warto wspomnieć o niebywałej miłości, którą nasi milusińscy obdarzają każdego człowieka. Niejednokrotnie nieodwzajemniona ludzka miłość nie zraża czworonogów, by dalej pokładać w nas nadzieje. Być może przykład gruzińskiego Kupaty zmotywuje więcej ludzi do okazywania wdzięczności za bezgraniczne oddanie, jakim obdarzają ich pupile.

ZOBACZ TO WYJĄTKOWE WIDEO:

Jola i Wojtek nie wierzyli, że w swoim wieku odnajdą miłość. Dokument HBO GO przedstawił ich niesamowitą historięJola i Wojtek nie wierzyli, że w swoim wieku odnajdą miłość. Dokument HBO GO przedstawił ich niesamowitą historięCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródła: abc7news.com/ timesnownews.com/ wamiz.pl

Następny artykuł