Lech Wałęsa udzielił niezwykle wzruszającego wywiadu Dorocie Wellman
fot. East News - AFP
Autor Olga Szmańda - 10 Grudnia 2020

Lech Wałęsa jeszcze nigdy nie udzielił równie poruszającego wywiadu. Słowa polityka wyciskają łzy wzruszenia

Lech Wałęsa udzielił poruszającego wywiadu redaktor programu “Dzień Dobry TVN”. Dorota Wellman w rozmowie z politykiem poruszyła wiele poważnych i emocjonujących tematów. Dzięki rozmowie dziennikarki z byłym prezydentem widzowie mogli na niego spojrzeć zupełnie nowym okiem. Wzruszające słowa legendy Solidarności na długo zapadną w pamięci odbiorców." Tęsknię już do tego przyszłego życia. Tam jest lepiej"- mówił polityk.

Lech Wałęsa urodził się 29 września 1943 roku w Popowie. Polityk od samego początku swojej działalności, wsławił się jako człowiek, który stawia dobro rodaków ponad swoje. Mimo że z zawodu jest elektrykiem, zasłynął dla Polaków jako niebywały działacz związków zawodowych, a przede wszystkim mąż stanu.

To właśnie działalność Wałęsy zapoczątkowała rewolucję w kraju w czasach PRL-u. Niestety za swoją aktywność związkową niejednokrotnie był inwigilowany, a nawet aresztowany czy zwolniony z pracy w 1976 roku. Działalność Lecha Wałęsy z sierpnia 1980 odegrała kluczową rolę w negocjacjach, które doprowadziły do porozumień sierpniowych.

Polityk jest również współzałożycielem ruchu “Solidarność”. Dzięki swojej działalności został wybrany jako pierwszy w historii prezydent RP, który został wyłoniony w wyborach powszechnych. Swoje stanowisko obejmował w latach 1990-1995. Nic więc dziwnego, że mimo upływu lat, Lech Wałęsa jest jednym z najbardziej docenianych polskich polityków.

Lech Wałęsa w poruszającym wywiadzie z Dorotą Wellman

Polityk udzielił niedawno wzruszającego wywiadu Dorocie Wellman na antenie programu "Dzień Dobry TVN". Lech Wałęsa zdradził w nim m.in. dlaczego czuje się samotny i nieufny wobec ludzi. Dodatkowo polityk wspomniał, czego boi się w swoim życiu, a nawet dlaczego postanowił przejść na wegetarianizm. Dziennikarka TVN zapytała Lecha Wałęsą także o święta Bożego Narodzenia i prezenty, które szykuje były prezydent Polski.

Mimo że polityk nie pełni już tej funkcji od lat, jego działalność polityczna jest szeroko komentowana w mediach. Współcześnie zaangażował się m.in. w noszenie koszulki z symbolicznym napisem “Konstytucja”, która ma oddawać jego poglądy polityczne. Zdaniem polityka, w ten sposób jest w stanie przeciwstawiać się łamaniu podstawowych praw. Dorota Wellman zapytała Lecha Wałęsę, dlaczego ten symboliczny t-shirt jest dla niego tak ważny.

- Chciałbym je nosić jak najkrócej, dlatego że są różne okazje, jakieś publiczne wystąpienia i lepiej wyglądałoby być pod krawatem i w garniturze, ale ja jestem zawzięty i uparty, i jak walczę, to walczę maksymalnie - przyznał w wywiadzie Lech Wałęsa.

Niestety z powodu panującej w kraju i na świecie pandemii koronawirusa, Lech Wałęsa musiał znacznie ograniczyć swoje podróże. Polityk nie ukrywał nigdy, że to właśnie wyjazdy pomagają podreperować mu budżet domowy. Jednak mimo izolacji w kraju, nie narzeka na nudę.

- Coś musimy robić, bo życie nie znosi pustki. Uczestniczę, oczywiście coraz słabiej, bo mam już dzisiaj dwie kosy, 77 lat i już jestem zmęczony, więc trochę mniej uczestniczę, ale tam, gdzie można, to można -powiedział Lech Wałęsa.

Szczere słowa byłego prezydenta

Niedawno Lech Wałęsa przyznał również, że z powodów zdrowotnych musiał przejść na dietę wegetariańską. Mimo że polityk nadal lubuje się w spożywaniu produktów odzwierzęcych, stara się ich unikać. Poza kwestiami zdrowotnymi robi to również ze względu na miłość do zwierząt.

Co ciekawe były prezydent jest wielki miłośnikiem nowych technologii. Dodatkowo prężnie udziela się w mediach społecznościowych, a nawet prowadzi swój autorski blog. Dorota Wellman zapytała Lecha Wałęsę, czy jego zdaniem media społecznościowe są jego sposobem na młodość. Polityk stwierdził w trakcie wywiady, że nie myśli o tym i jak to ujął "Nawet o tym nie myślę, tęsknię już do tego przyszłego życia. Tam jest lepiej".

W kolejnej, poruszającej części wywiadu, Dorota Wellman zapytała Lecha Wałęsę o jego samotność. Polityk bardzo często powtarza, że czuje się nieufnym samotnikiem. Poruszające słowa polityka zrobiły duże wrażenie na dziennikarce. Co ciekawe Lech Wałęsa na koniec przyznał, że jedyną rzeczą, której boi się w życiu, jest Bóg i jego żona.

- Jestem samotnikiem. Sam grałem w szachy, warcaby i życie zawsze prowadziłem sam, nieufny, zawiodłem się na wielu z różnych powodów. Byłem samotnikiem, jestem i pozostanę -powiedział były prezydent, Lech Wałęsa.

Zmęczona codziennymi obowiązkami? Produkt z Rossmanna za 5 złotych zdziała cuda w przypadku każdej kobietyZmęczona codziennymi obowiązkami? Produkt z Rossmanna za 5 złotych zdziała cuda w przypadku każdej kobietyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródła: dziendobry.tvn.pl

Następny artykuł