Odkrycie na plaży zmieniło życie mężczyzny. Teraz zostanie milionerem
Fot. Marek BAZAK/East News
Autor Olga Szmańda - 8 Grudnia 2020

Na plaży znalazł coś, na co nikt inny nie zwrócił uwagi. Teraz zostanie milionerem

Odkrycie, do którego doszło w Tajlandii wstrząsnęło mediami. Przykład rybaka pokazuje, że na niezwykły skarb można natrafić w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki nietypowemu odkryciu mężczyzna w mgnieniu oka stał się milionerem. Tajlandczyk znalazł na plaży ogromną bryłę ambry. Wydzielina, która pochodzi z przewodu pokarmowego wieloryba, warta jest nawet 12 mln zł.

Odkrycie, którego dokonał rybak w Tajlandii wstrząsnęło mediami. Okazuje się, że zwykły spacer po plaży, przyniósł mężczyźnie dożywotni majątek. Niejednokrotnie wspominaliśmy o niezwykłych znaleziskach i odkryciach, których współcześni ludzie dokonywali przypadkiem.

Jednym ze szczęśliwców była 5-letnia dziewczynka z gminy Żarów. Mała bohaterka, w trakcie przechadzki z rodzicami, odnalazła artefakt z epoki brązu. Kolejnym nietypowym odkryciem, o którym informowaliśmy, była biżuteria. Grupa ratowników, pływających po Morzu Śródziemnym, znalazła tam nietypowe obrączki.

Jak widać nastał czas na kolejne nietypowe odkrycie. Skarb, na który natrafił rybak znajdował się w Tajlandii. Naris Suwannasang, podczas jednej ze swoich przechadzek po plaży w Nakhon Si Thammarat, natrafił na unikatową bryłę. Mężczyzna nie wiedział wtedy, że odkrycie przyniesie mu niezwykłe bogactwo, a egzotyczne bryły na plaży okażą się unikatową ambrą.

Odkrycie, które zmieniło życie rybaka

Poruszony i zainteresowany znaleziskiem rybak, postanowił od razu wykonać telefon do swoich kuzynów, którzy pomogli przetransportować mu skarb do domu. Grupa mężczyzn niezwłocznie rozpoczęła analizowanie nietypowego obiektu. W tamtym momencie nie wiedzieli jeszcze, że mają przed sobą odkrycie warte nawet 12 mln zł.

Jak podaje portal biznesinfo.pl, nietypowe odkrycie rybaka w Tajlandii to ambra. Jest to bardzo poszukiwana i unikatowa wydzielina z przewodu pokarmowego wieloryba. Co ciekawe ssaki wyrzucają ją z siebie w wyniku zaparcia lub niestrawności. Mimo że ambra jest odpadem, który usuwają z siebie wieloryby, może mieć ogromną wartość dla człowieka.

Piotr Cyrwus na randce przebrany za kobietę. Zbieg wydarzeń, którego przewidzieć nie mogli nawet najwięksi fani serialuPiotr Cyrwus na randce przebrany za kobietę. Zbieg wydarzeń, którego przewidzieć nie mogli nawet najwięksi fani serialuCzytaj dalej

Z pozoru nieestetyczna bryła uważana jest za jeden z największych morskich skarbów. Dzięki swojej wyjątkowej woni wykorzystuje się ją jako ekskluzywny składnik perfum. Ambra wykorzystywana była m.in. do produkcji choćby zapachu Chanel No5. Dzięki wielorybiej wydzielinie, perfum jest w stanie utrzymać się znacznie dłużej na ciele człowieka.

Wielorybi skarb morski

60-letni rybak z Tajlandii z początku nie rozumiał, co dokładnie odkrył. Dopiero później w trakcie podpalania bryły zorientował się, że wydziela ona specyficzny piżmowy zapach. Teraz jego niebywałe odkrycie, które waży aż 100 kg może przynieść mu milionowe zyski.

Po informacji o odkryciu w Tajlandii do rybaka zgłosił się biznesmen, który zainteresował się zakupem bryły ambry. Mężczyzna zaoferował znalazcy około 23 740 funtów za każdy kilogram bryły, w przypadku odpowiednio wysokiej jakości znaleziska. Tym samym znalezisko rybaka oznaczałoby, że na swoim skarbie jest w stanie zarobić blisko 2,4 mln funtów tj. 12 mln zł.

Mało kto zna fascynującą historię miłosną Katarzyny Łaniewskiej. Podobnego początku małżeństwa nie mogła sobie wyobrazićMało kto zna fascynującą historię miłosną Katarzyny Łaniewskiej. Podobnego początku małżeństwa nie mogła sobie wyobrazićCzytaj dalej

- Biznesmen powiedział, że przyjedzie sprawdzić jakość ambry. Cena, którą zaproponował po prostu mnie zszokowała. [...] Chcę wiedzieć więcej o tej ambrze - poinformował w jednym z licznych wywiadów rybak.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł