Elżbieta II wyjawiła swój sekret na idealny świąteczny relaks
fot. East News - Rex Features
Autor Olga Szmańda - 3 Grudnia 2020

Elżbieta II ma nietypowy sposób na świąteczny relaks. Większość z nas unika królewskiego nawyku jak ognia

Elżbieta II, która od lat zasiada na tronie Wielkiej Brytanii, rok w rok w podobny sposób spędza święta Bożego Narodzenia. Tym razem tegoroczna Wigilia i kolejne świąteczne dni będą wyglądały zupełnie inaczej. Niestety brytyjska rodzina królewska będzie musiała spędzić ten wyjątkowy czas osobno. Królowa zdradziła jednak sposób na relaks, który działa na nią w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Elżbieta II w tym roku nie usiądzie do świątecznego stołu ze wszystkimi członkami swojej rodziny. Niestety tegoroczne Boże Narodzenie będzie wyglądało zupełnie inaczej niż pozostałe święta w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Podczas operacji uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu. Podczas operacji uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu. "Nagle znalazłam się w objęciach Mamy"Czytaj dalej

Ze względu na panującą na całym świecie epidemię koronawirusa, królowa Elżbieta II będzie musiała zasiąść do wigilijnego stołu w znacznie mniejszym gronie niż wcześniej. Po raz pierwszy w historii brytyjskiej rodziny królewskiej głowa państwa spędzi święta jedynie w towarzystwie swojego męża. Oficjalne informacje o tym, że królowa Elżbieta II i książę Filip wspólnie spędzą Boże Narodzenie, zostały potwierdzone już przez rzecznika Pałacu.

Zobacz także: Rydzyk już się nie wywinie. Jest deklaracja Sekielskiego

Boże Narodzenie w brytyjskiej rodzinie królewskiej od pokoleń było czasem, który łączył wszystkich jej członków. Od lat potomkowie i bliscy władców Wielkiej Brytanii wspólnie zasiadali do stołu w tym czasie.

Elżbieta II nie spędzi świąt w gronie najbliższych

Brytyjska rodzina królewska zazwyczaj świętuje Boże Narodzenie w posiadłości Sandringham. Niestety obecnie z powodu panującej pandemii koronawirusa członkowie rodziny będą musieli spędzić święta oddzielnie.

Zobacz także: Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister Zdrowia podał możliwy termin

Tym samym Kate Middleton i książę William razem z dziećmi spędzą Boże Narodzenie w Norfolk, gdzie z początkiem pandemii izolowali się od świata zewnętrznego. Meghan Markle i książę Harry pozostaną w Los Angeles. Z kolei książę Karol, który pokonał już zakażenie COVID-19 spędzi święta razem z Camillą w Clarence House.

- Po rozważeniu wszystkich stosownych rad, królowa i książę Edynburga zdecydowali, że w tym roku spokojnie spędzą Boże Narodzenie w Windsorze - poinformował królewski rzecznik.

Przed wojną kosztowały 8 groszy, dziś można dostać za nie fortunę. Lepiej odkurz rodzinne pamiątkiPrzed wojną kosztowały 8 groszy, dziś można dostać za nie fortunę. Lepiej odkurz rodzinne pamiątkiCzytaj dalej

Bożonarodzeniowe tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej

Pośród licznych tradycji, które od pokoleń kultywowane są w domu brytyjskiej rodziny królewskiej, znajdują się oczywiście te związane ze świętami Bożego Narodzenia. Według informacji podanych przez Darrena McGradyego, który przez 15 lat był osobistym szefem kuchni królowej, w tym roku na wigilijnym stole Elżbiety II nie zabraknie kultowych królewskich potraw. Na łamach magazynu “Hello” były pracownik brytyjskiej rodziny królewskiej uchylił rąbka tajemnicy, co takiego znajduje się na talerzu najbardziej popularnej królowej na świecie. Okazuje się, że brytyjska rodzina królewska w przedświątecznym czasie wstrzymuje się od spożywania mięs. Jedynym wyjątkiem jest jedzenie indyka.

Teksty wybrane dla Ciebie:

- Co roku był ten sam posiłek. W rzeczywistości są nudni, jeśli chodzi o uroczystości. Nie jedli szynek ani innych wędlin, tylko tradycyjne indyki. Zwykle robiliśmy trzy indyki dla królowej i jej rodziny, które spożywali w królewskiej jadalni, jeden przygotowywany był dla dzieci, a potem indykami zajadało się dla około 100 pracowników - mówił na łamach magazynu "Hello" Darren McGrady.

Paul Burrell, który przez lata był lokajem Elżbiety II, zdradził z kolei, że głowa państwa nigdy nie objada się w czasie świąt Bożego Narodzenia.

- Je tylko bardzo małe porcje. Nie spożywa świątecznego obiadu, tak jak my, gdzie na talerzu jest wysoki stos jedzenia i nie widać się nawzajem po drugiej stronie stołu- tłumaczy były lokaj królowej Elżbiety II.

Katarzyna Skrzynecka kończy dziś 50 lat. Jak zmieniała się gwiazda telewizji?Katarzyna Skrzynecka kończy dziś 50 lat. Jak zmieniała się gwiazda telewizji?Czytaj dalej

Nietypowe relaks królowej Elżbiety II

Były kucharz brytyjskiej rodziny królewskiej zdradził niezwykły bożonarodzeniowy sposób na relaks, który od lat stosuje Elżbieta II. Zdaniem kucharza monarchini w ramach miłego i spokojnego spędzenia czasu uwielbia... zmywać naczynia. Mimo że sama nie gotuje i bardzo stroni od stania przy kuchennych garnkach, po wigilijnej wieczerzy ubóstwia czyścić sztućce i polerować talerze. Z pewnością nikt nie domyśliłby się, że tak prozaiczne zajęcie jest tym, które relaksuje Elżbietę II.

Niewiarygodne, że właśnie skończyła 60 lat. Julianne Moore zdradziła sekret wiecznej młodościNiewiarygodne, że właśnie skończyła 60 lat. Julianne Moore zdradziła sekret wiecznej młodościCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: plejada.pl

Następny artykuł