Jolanta Kwaśniewska osiągnęła nie małą karierę zanim została pierwszą damą
fot. East News - TRICOLORS
Autor Olga Szmańda - 28 Listopada 2020

Mało kto wie, czym zajmowała się Jolanta Kwaśniewska zanim została pierwszą damą. Zrobiła wielką karierę

Jolanta Kwaśniewska jest jedną z najbardziej znanych kobiet w Polsce. Od początku zajmowania stanowiska pierwszej damy dała poznać się jako niezwykła osoba. Mało kto wie, że zanim objęła to stanowisko prężnie rozwijała swoją karierę. Jolanta Kwaśniewska odnosiła sukcesy m.in. w branży nieruchomości czy też w prowadzeniu działań handlowych.

Jolanta Kwaśniewska od lat budzi zainteresowanie polskiej prasy. Wiele lat po tym, jak przestała obejmować urząd pierwszej damy budzi niemałe zainteresowanie mediów. Mimo że pierwsza dama jest jedną z najbardziej popularnych kobiet w Polsce mało kto wie, czym zajmowała się zanim weszła do życia politycznego. Okazuje się, że osiągnięcia zawodowe Jolanty Kwaśniewskiej są naprawdę imponujące.

Pilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałkuPilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałkuCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska i jej życie zawodowe

Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy została zatrudniona w 1984 roku. Działała społecznie tuż po tym, jak skończyła gdańskie IX Liceum Ogólnokształcące. Później została absolwentką Uniwersytety Gdańskiego na wydziale prawa. Z początku pierwsza dama chciała zostać sędzią. Po tym jak zdobyła wykształcenie postanowiła przeprowadzić się do stolicy Polski. Co ciekawe już w trakcie studiów angażowała się w życie społeczności studenckiej.

Ma 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskimMa 8 lat i bezdomną rodzinę. Założył biznes, który pomógł jego bliskimCzytaj dalej

Przed kilkoma dniami pierwsza dama obchodziła już 41 rocznicę ślubu ze swoim mężem Aleksandrem Kwaśniewskim. Po tym jak para postanowiła stanąć na ślubnym kobiercu doczekali się ukochanej córki Aleksandry. Dziś młoda Kwaśniewska znana jest w mediach jako osobowość medialna i prezenterka telewizyjna. Co ciekawe budzi równie duże zainteresowanie co matka.

Przez pierwsze trzy lata bycia matką Jolanta Kwaśniewska nie pracowała. W 1984 roku postanowiła jednak pójść do pracy i wznowić życie zawodowe. Wtedy też zatrudniła się w firmie PAAT, która produkowała sztuczną biżuterię wysyłaną na tereny byłego Związku Radzieckiego. Następnie w rzeczonym przedsiębiorstwie zajęła stanowisko dyrektor ds. handlowych.

W 1991 roku zmieniła pracę. Jolanta Kwaśniewska rozpoczęła wtedy prowadzenie własnej działalności jako dyrektor agencji nieruchomości Royal Wilanów. Rzeczony zakład był głównym źródłem dochodu pierwszej damy aż do 1995 roku. Później Kwaśniewska zamieszkała w Pałacu Prezydenckim, a cała Polska mogła poznać kim jest wybranka serca prezydenta.

Obrazy Świat Radosci"Twoja twarz brzmi znajomo 13". Gwiazda programu pokazała odważne zdjęcie. Fani są zachwyceniCzytaj dalej

Życie społeczne Jolanty Kwaśniewskiej

Mimo że była pierwsza dama nie pracuje dziś w swoim zawodzie od lat zaangażowana jest w działanie społeczne. Jolanta Kwaśniewska pracuje w swojej fundacji "Porozumienia bez barier", której celem jest wspieranie niepełnosprawności. Do licznych osiągnięć Jolanty Kwaśniewskiej zaliczyć można organizowanie kolonii dla młodzieży, których nie byłoby stać na wyjazd czy też remonty szpitalnych oddziałów dziecięcych.

Jolanta Kwaśniewska poza pomocą młodzieży zaangażowana jest także w walkę o prawa kobiet. Od lat prowadzi również kampanię na rzecz profilaktyki raka piersi. Priorytetem Jolanty Kwaśniewskiej jest umocnienie stanowiska kobiet w Polsce i pokazania jak wielką siłą jest płeć piękna.

Jolanta Kwaśniewska w ostatnich tygodniach zaangażowała się także w wspieranie Strajku Kobiet. Była pierwsza dama poparła ruch społeczny i wyraziła szczere słowa uznania do walczących o swoje prawa kobiet. Jolanta Kwaśniewska na swoim przykładzie pokazała płci pięknej jak należy zadbać o swoją przyszłość.

W domowej szufladzie możesz mieć drogocenny skarb. PRL-owska moneta warta nawet 20 tys. złW domowej szufladzie możesz mieć drogocenny skarb. PRL-owska moneta warta nawet 20 tys. złCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poroniła 16 razy, lekarze nie wiedzieli, jak jej pomóc. Gdy traciła nadzieję, zdarzyło się niemożliwe
  2. Z ostatniej chwili: są ranni i ofiara śmiertelna. Tragedia w polskiej miejscowości
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów

Prawniczka udowodniła to m.in. pokazując swoją niezależność finansową dzięki, której odprowadzała składki emerytalne. Dziś może z tytułu świadczenia pobierać dodatkowe 2,5 tys. złotych.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Sklepy jednak zostaną zamknięte? Mateusz Morawiecki zabrał głos, pilna wiadomość
  2. Oddano ośmiomiesięczne dziecko do okna życia. Tego samego dnia stało się coś strasznego
  3. Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
  4. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Czy psy potrafią wyczuć ciążę szybciej niż ty? Poznaj sekret niezwykłej zdolności czworonogów
  7. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich, którzy nie mieszkają sami

Źródło: wtv.pl

Następny artykuł