Mężczyzna pomógł medykom
Fot. Piotr Molecki/East News
Autor Kamila Krótka - 7 Listopada 2020

Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna

Mężczyzna pospieszył z pomocą, gdy pogotowie ratunkowe nie było w stanie udzielić pomocy w prawidłowy sposób. Niewydolność systemu sprawia, że takich sytuacji jest coraz więcej. Tego dnia jednak pacjent miał wielkie szczęście. Co takiego się wydarzyło?

Ten mężczyzna stanął na wysokości zadania. W momencie, gdy w karetce rozładował się akumulator, ruszył medykom na pomoc. O zaistniałej sytuacji dowiedział się w bardzo nietypowy sposób.

9-latek zarabia na YouTube ponad 100 mln zł. Nie uwierzycie, czym zaskarbił sobie sympatię fanów9-latek zarabia na YouTube ponad 100 mln zł. Nie uwierzycie, czym zaskarbił sobie sympatię fanówCzytaj dalej

Mężczyzna na ratunek karetce

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju pogotowie ratunkowe ma ręce pełne roboty. To nawet mało powiedziane. System przestaje być wydolny, a w ciągu ostatnich dni doszło do kilku tragicznych sytuacji. Z powodu braku dostępnych karetek zmarli m.in. 65-latka z Oświęcimia czy 76-latek z Tarnowa.

W środę i czwartek resort zdrowia wydał ostrzeżenie o najwyższej od początku epidemii liczbie przypadków zakażenia koronawirusem. Dodatkowo Adam Niedzielski, minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej, że jesteśmy na granicy wydolności jeśli chodzi o system ochrony zdrowia.

W ciągu 30 lat urodziła 14 synów. Właśnie jej rodzinę spotkała największa niespodziankaW ciągu 30 lat urodziła 14 synów. Właśnie jej rodzinę spotkała największa niespodziankaCzytaj dalej

Tym razem problem był inny niż brakujące pojazdy. W jednej z karetek warszawskiego pogotowia ratunkowego rozładował się akumulator.

W tym momencie pogotowia nasłuchiwali użytkownicy aplikacji Zello. Postanowili natychmiast zareagować. W serwisie społecznościowym Wykop zadano pytanie: “Czy jest ktoś w stanie podjechać na ul. Filtrową i odpalić karetkę z kabli rozruchowych?".

Pomoc na zawołanie

Po tym, jak zamieszczono wpis w serwisie i udostępniono nagranie z radia, jeden z internautów od razu zaoferował chęć pomocy. Zaczął nasłuchiwać medyków na zainstalowanej “dosłownie godzinę wcześniej” aplikacji.

Warszawscy ratownicy skontaktowali się z dyspozytorami i poinformowali o sytuacji: “Jakiś postronny człowiek specjalnie przyjechał do nas z kablami. Żyjemy, działamy” - przekazali medycy.

Dzisiaj grzeje:
1. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
2. Adoptowali małe, urocze szczeniaczki. Po kilku tygodniach nie mogli uwierzyć, co z nich wyrasta
3. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich

W nagraniu udostępnionym w sieci słychać zgłoszenie dyspozytorom awarii:

- Sytuacja kompletnie niezwiązana z pacjentem, bo pani czuje się całkiem dobrze jak na lata i covida. (…) Padła nam karetka, prawdopodobnie to akumulator, więc tak sobie siedzimy i potrzebowalibyśmy wsparcia. Może by to z kabli odpalić? Jesteśmy przebrani i skontaminowani - poinformowali ratownicy.

Portal internetowy Świat Radosci"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Czadoman spełnia się nie tylko na scenie. Zwycięzca programu za kulisamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Zatrważająca relacja ratownika pogotowia. Do pacjentki dotarli 6 godzin po wezwaniu, konsekwencje były opłakane
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Wspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudem
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. Masowe wycinanie lasów w Amazonii może mieć katastrofalne skutki. Zaskakujący apel naukowców
  7. Oburzeni wierni nagle wstali podczas mszy i zaczęli krzyczeć w stronę księdza. Miarka się przebrała, wiemy, co stało się później

źródło: gazeta.pl

Następny artykuł