YouTube pozwolił chłopcu wygenerować zarobki o wartości ponad 100 mln zł
Fot. Ryan's World - Youtube - Screen
Autor Olga Szmańda - 20 Grudnia 2020

9-latek zarabia na YouTube ponad 100 mln zł. Nie uwierzycie, czym zaskarbił sobie sympatię fanów

YouTube ma stosunkowo nową gwiazdę. 9-letni Ryan Kaji ma obecnie jedne z największych zarobków, jakie można uzyskać w serwisie internetowym. Niebywale utalentowany chłopiec zarabia ponad 100 mln zł. Co ciekawe jego filmy ogląda ponad 12,2 mln użytkowników YouTube. Sprawdziliśmy, co jest miarą sukcesu 9-latka.

YouTube jest serwisem internetowym, w którym użytkownicy mogą umieszczać swoje autorskie treści wideo. Od początku serwis zyskał niezwykłą popularność, dzięki zamieszczonym w nim filmom muzycznym. Niejednokrotnie młodzi artyści rozpoczynali swoją pracę właśnie na YouTube. Bardzo często z początku mało znani muzycy zawdzięczają rozwój swojej kariery właśnie serwisowi.

Jednym z najpopularniejszych artystów na YouTube jest obecnie 9-letni Ryan Kaji.Chłopiec obecnie dzięki serwisowi generuje zarobki opiewające na kwotę ponad 100 mln zł. Co ciekawe jego nagrania na YouTube ogląda 12,2 mln internautów oraz 41,7 mln abonentów platformy.

Istotnym elementem kariery młodego Amerykanina jest fakt, że nie tylko przekroczył zniewalającą kwotę zarobków, ale także został pierwszą gwiazdą YouTube, które doczekała się własnego balonu przedstawiającego go jako superbohatera. Odsłonięcie rzeczonej ozdoby miało miejsce w trakcie nowojorskiej parady domu towarowego Macy's w tegoroczne Święto Dziękczynienia.

YouTube zmienił życie 9-latka

- Był to chwyt marketingowy, a zarazem ekscytujący moment dla dzieci, które oglądały filmy Kajiego przedstawiające eksperymenty naukowe zrób to sam, rodzinne historie i recenzje nowych zabawek - mówi magazyn "Forbes".

Zygmunt Chajzer zawdzięcza synowi życie. Jego słowa chwytają za serce niewiarygodnie mocnoZygmunt Chajzer zawdzięcza synowi życie. Jego słowa chwytają za serce niewiarygodnie mocnoCzytaj dalej

Według wyliczeń magazynu “Forbes” znaczna większość zarobków chłopca pochodzi z tzw. umów licencyjnych, które obejmują obecnie ponad 5000 produktów. Podobizna 9-latka znajduje się obecnie m.in. na dekoracjach do sypialni, figurkach, maskach czy nawet krótkofalówkach. 9-latek prezentuje swoje produkty na kanale na YouTube o nazwie "Ryan’s World".

Istotnym elementem życia Ryan Kaji jest fakt, że chłopiec już trzeci rok z rzędu znajduje się na szczycie listy gwiazd YouTube. Na zamieszczanych w serwisie filmach prezentuje i recenzuje zabawki.

Dodatkowo posiada własną linię markowych towarów tj. plecaków i past do zębów. Na sam koniec, 9-latek doczekał się autorskiego serialu w programie telewizyjnym “Nickelodeon” pod nazwą “Ryan’s Mystery Playdate”.

Nowe możliwości dzięki działalności serwisu

Obecnie największym i najbardziej zaskakującym rywalem 9-latka, jest 20-letni Amerykanin Jimmy Donaldson znany jako “MrBeast”. Mężczyzna w przeciągu ostatnich lat zarobił dzięki YouTubowi również ponad 100 mln zł. W sumie 20-latka ogląda 3 mld użytkowników.

Co ciekawe wśród gwiazd serwisu, tuż obok 9-latka i 20-latka swoje miejsce ma jedynie jedna kobieta. Przedstawicielką płci pięknej jest 6-letnia Rosjanka. "Nastia" - Anastasija Radzinskaja na swoim kanale na YouTube przedstawia filmy, na których bawi się wspólnie z ojcem. Dziewczynka razem z tatą pokazuje klocki Lego, które opowiadają m.in. o pracy domowej czy wirusach.

ZOBACZ TO NIEZWYKŁE WIDEO:

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: youtube.com / polskieradio24.pl

Następny artykuł