Odkrycie, które udowodniło równość płci już w przeszłości
fot. East News - AGENCJA SE / zdjęcie ilustracyjne
Autor Olga Szmańda - 6 Listopada 2020

Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody

Odkrycie z prehistorii wstrząsnęło światem. Dzięki najnowszym badaniom nad zamierzchłymi czasami okazuje się, że już w prehistorii kobiety miały znaczący wpływ na działania plemienia i żyjącego ludu. Obecna walka o prawa kobiet tym samym staje się faktem, o który już pierwotne samice walczyły z samcami. Tym samym badacze udowodnili współczesnym ludziom jak ważne jest dbanie o prawa człowieka i wolność dokonywanych wyborów.

Odkrycie z prehistorii zmieniło całkowicie pogląd na życie tamtejszych ludzi. Przez wiele lat sądzono, że ludy z zamierzchłych czasów były podporządkowane jedynie mężczyznom. W tym samym czasie kobiety miały zajmować się jedynie zbieractwem i opieką nad domowym ogniskiem.

Od 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolanaOd 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolanaCzytaj dalej

Najnowsze badania nad prehistorycznymi ludami pokazują, że nie tylko samiec w wiosce zajmował się dostarczaniem pożywienia czy obroną swojego ludu. Tym samym samice nie podejmowały się jedynie opieki nad domem czy dbaniem o swojego partnera.

Przełomowym momentem dla badaczy było przeanalizowanie odkrycia szczątek, które należały do kobiety. Młoda dziewczyna zmarła mając około 17 do 19 lat. Jej ciało pochowano 9000 lat temu na wyżynie andyjskiej w Ameryce Południowej. W jej grobie odnaleziono także kamienne pociski, które w tamtych czasach służyły do polowania. Co ciekawe znalazły się tam także narzędzia, które pomagały dziewczynie w obróbce upolowanego zwierzęcia.

Odkrycie z prehistorii pokazuje siłę kobiet

26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodości26-letni Joe Biden wywołał zachwyt na całym świecie. Internauci nie mogą oderwać wzroku od zdjęcia z młodościCzytaj dalej

Naukowcy zdziwieni tym co znaleźli w grobie prehistorycznej kobiety postanowili zbadać czy nie był to jedynie przypadek, że w swojej dziewczyna miała narzędzia typowe dla ówczesnych mężczyzn. Znaleziono więc więcej dowodów na to, że inne kobiety również chowane były ze sprzętem myśliwskim.

Grób kobiety zostało odkryty na terenach Wilamaya Patjxa w Peru. Obok niego znajdowało się również 26 innych miejsc spoczynku zmarłych. Archeolodzy niestety ze względu na znaczny rozkład szczątków musieli długo badać kto i dlaczego dokładnie został pochowany w tym miejscu.

Znalezione szczątki pozostawiały wiele do życzenia i badacze mieli przed sobą nie lada orzech do zgryzienia. Udało im się jednak pozyskać pozostałe szczątki czaszki, kości nóg i zębów.

Poza kośćmi znaleziono także 24 kamienne artefakty oraz sześć pocisków. Z tych 20 przedmiotów ułożonych blisko siebie część ułożonych była w specyficzny dla tamtejszych ludów sposób. Zasugerowało to naukowcom, że nie znalazły się w grobach przypadkiem.

Zespół, który zajmował się badaniem prehistorycznego odkrycia znalazł również 429 dokumentów poświęconych ówczesnemu pochówkowi. Wśród nich 107 zlokalizowanych było na terenie Ameryki Północnej i Południowej. Co ciekawe szczątki i dokumenty pochodziły z okresu późnego plejstocenu i wczesnego holocenu.

Wspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudemWspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudemCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
2. Pies zaatakował małego chłopca. Kilka sekund później dzieje się coś niebywałego
3. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich

Najciekawszym jednak elementem był fakt, że w 27 przypadkach znalezionych grobów związanych z myślistwem i walką aż 11 było kobiecych a 16 męskich. Tym samym naukowcy udowodnili, że już prehistoryczne ludy dbały o prawo kobiet do wolnego wyboru czym chcą się zająć. Jak widać liczne z nich opuściły dbanie o domowe ognisko na poczet walki i posługiwania się bronią w celach łowieckich.

W warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówkaW warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. Na 30 metrach kwadratowych mieszkały 164 psy. Szczegóły są porażające
  7. Kot wrócił do domu brudny. Dziewczynka wsadziła go do pralki i włączyła ją, finał był porażający

Źródło: whatnext.pl

Następny artykuł