Myszojeleń zagościł w warszawskim zoo
fot. Wikipedia - zdjęcie podglądowe
Autor Olga Szmańda - 5 Listopada 2020

W warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówka

Myszojeleń jest jednym z najsłodszych i najpiękniejszych zwierząt, które można spotkać. To gatunek, który uważany był już za niemal wymarły. Jednak teraz pasjonaci niespotykanych zwierząt i okazów mogą oglądać go w warszawskim zoo. Malutkie zwierzę jest nie tylko słodkie, ale również bardzo rzadkie. Nic dziwnego więc, że myszojeleń wywołuje tyle emocji.

Myszojeleń to niespełna dwukilogramowy zwierzak, który jest jednym z najmniejszych ssaków świata. Kanczyl jawajski swoim wyglądem przypomina skrzyżowanie jelenia z myszą. Jego nóżki są niewiele większe niż ołówek. A wielkość nadała mu rzeczoną nazwę myszojelenia.

Wspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudemWspólnie przeżyli holocaust. Po 71 latach doszło do zdarzenia, które śmiało można nazwać cudemCzytaj dalej

Jednym z myszojeleni jest Arnold. Samiec kanczyla jawajskiego niedawno znalazł nowy dom w warszawskim zoo. Przyjechał do stolicy z ogrodu zoologicznego w Bernie w Szwajcarii. Teraz można zobaczyć jego nowy dom, który mieści się w ptaszarni.

Myszojeleń odnaleziony. Gatunek prawie wymarły, który teraz mieszka w Polsce

Czerwona księga gatunków zagrożonych IUCN zakłada, że kanczyl posiada kategorię DD. Oznacza to, że nie ma oficjalnych danych dotyczących rzeczywistej liczby myszojeleni na świecie. Niestety ze względu na trudność spotkania go w naturalnych warunkach badacze nie są w stanie określić rzeczywistej ilości zwierzaków. W przeciągu około 30 lat jeden z gatunków myszojelenia, kanczyl srebrnogrzbiety uznawany był za całkowicie wymarły.

Portal internetowy Świat Radosci"M jak miłość": w sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć sprzed lat. Przemiana ulubionych aktorów wywołała w fanach ogrom emocjiCzytaj dalej

Zainteresowanie myszojeleniem miało miejsce po raz pierwszy w zeszłym roku. Wtedy też naukowcy i badacze z Global Wildlife Conservation sfotografowali go w Wietnamie. Odnalezienie tego rzadkiego okazu zwierzęcia okazało się wielką trudnością. Teraz dzięki zaangażowaniu polskich miłośników zwierząt warszawskie zoo ma swojego niezwykle rzadkiego przedstawiciela tego gatunku.

Dzisiaj grzeje:
1. Agnieszkę Fatygę wspomina mąż artystki, Wojciech Olszański. Padły słowa, których po prostu nie da się zapomnieć
2. Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach
3. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Eleni, Beata Kozidrak i Nelly Furtado. Uczestnicy zachwycili swoimi kreacjami po raz kolejny

- Byłem zaskoczony i zachwycony, gdy sprawdziliśmy fotopułapki i zobaczyliśmy zdjęcia kanczyla ze srebrnymi bokami. Przez lata ten gatunek istniał tylko w naszej wyobraźni. Odkrycie go na nowo jest pierwszym krokiem w ustaleniu, jak najlepiej go chronić, aby nigdy więcej go nie stracić - powiedział jeden z naukowców, który zaangażował się w poszukiwania.

Mama dała dziecku buziaka, a jego reakcja podbiła miliony serc w sieci. Wideo sprawi, że na pewno się uśmiechnieszMama dała dziecku buziaka, a jego reakcja podbiła miliony serc w sieci. Wideo sprawi, że na pewno się uśmiechnieszCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. Od soboty kolejne zmiany w obostrzeniach. Zoo wydało ważny komunikat
  7. Bezdomnemu zostały 2 miesiące życia. Jego ostatnia wola sprawia, że łzy płyną po policzkach

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Następny artykuł