Siostra Małgorzata Chmielewska
Fot. Jakub Kaminski/East News
Autor Kamila Krótka - 3 Listopada 2020

Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich

Siostra Małgorzata Chmielewska w ważnych słowach podsumowała ostatni wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji. W wywiadzie w “Kropce nad i” podzieliła się opinią na temat działań rządzących. Co takiego powiedziała?

Siostra Małgorzata Chmielewska jest przełożoną wspólnoty “Chleb Życia”, która chętnie wypowiada się na temat ostatniej decyzji rządzących. Dosadnie oceniła ich postępowania.

Wzruszające słowa Dagmary Kaźmierskiej. Gwiazda Wzruszające słowa Dagmary Kaźmierskiej. Gwiazda "Królowych życia" pokazała niezwykłą fotografięCzytaj dalej

Siostra Małgorzata Chmielewska w odważnych słowach

Siostra Chmielewska stwierdziła, że ochrona życia polega nie tylko na zakazie aborcji, ale i budowaniu społeczeństwa, w którym jest miejsce dla osób z niepełnosprawnościami. W tym momencie według niej chore dzieci nie mają szansy na godne życie.

Jej słowa nie pozostawiają złudzeń. Ocenia jako błąd nie tylko sam wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ale i moment, w którym został on ogłoszony. Jak oceniła, jeśli "chcemy być za życiem czy dawać wybór", należy przede wszystkim pracować nad tym, aby mentalność społeczna była inna.

- Jest zasadnicze pytanie, jak bardzo jesteśmy gotowi, my, jako społeczeństwo, wprowadzić do ustawodawstwa obowiązek urodzenia dziecka z głębokimi niepełnosprawnościami. Drugie pytanie: co robimy, a raczej czego nie robimy, żeby to dziecko miało szansę na godne życie? Wartości chrześcijańskie to ochrona życia, ale sorry, nie tylko do momentu urodzenia - powiedziała siostra Chmielewska.

Jeszcze w listopadzie szykuje się zmiana dotycząca niedziel handlowych. Polacy nie mogą się doczekaćJeszcze w listopadzie szykuje się zmiana dotycząca niedziel handlowych. Polacy nie mogą się doczekaćCzytaj dalej

Wartości chrześcijańskie - czym są?

Wśród wartości chrześcijańskich wymieniła także ochronę dobra matki. Siostra wskazała, że matka dziecka z niepełnosprawnością może dziś liczyć wyłącznie na parę pampersów. Z kolei w momencie gdy kobieta musi zaakceptować swoje dziecko takie, jakim jest, mężczyzna nie ponosi odpowiedzialności za porzucenie partnerki.

- Co mamy do zaproponowania matce, która wie, że urodzi dziecko z głęboką niepełnosprawnością? Moim zdaniem nic, oprócz czterech tysięcy złotych na parę paczek pampersów - powiedziała siostra Chmielewska.

Siostra Chmielewska uważa też, że skupiając się na wartościach chrześcijańskich, powinniśmy bardziej chronić życie osób z niepełnosprawnościami.

W łatwy sposób możesz pomóc w leczeniu COVID-19, a jeszcze sporo na tym zyskać. Wyjaśniamy szczegóły akcjiW łatwy sposób możesz pomóc w leczeniu COVID-19, a jeszcze sporo na tym zyskać. Wyjaśniamy szczegóły akcjiCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Agnieszkę Fatygę wspomina mąż artystki, Wojciech Olszański. Padły słowa, których po prostu nie da się zapomnieć
2. Pracownik zoo ukradł z wybiegu pingwiny. Próbował je sprzedać, popełnił głupi błąd
3. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Eleni, Beata Kozidrak i Nelly Furtado. Uczestnicy zachwycili swoimi kreacjami po raz kolejny

Karpia można podziwiać go na tym wideo:

- W Polsce jest około 50 oddziałów geriatrycznych. Jaki jest los ludzi niepełnosprawnych dorosłych, samotnych, bezdomnych? To jest po prostu dramat. [...] Albo budujemy państwo takie, w którym oni się mieszczą, albo nie bądźmy hipokrytami - powiedziała siostra Małgorzata Chmielewska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. Kiedyś jej misję śledził cały świat. Dziś mało kto pamięta o Łajce
  7. Spaniel potrzebował pomocy weterynarza. Chirurg osłupiał, gdy zobaczył co było w brzuchu psa

źródło: gazeta.pl

Następny artykuł