Michał Juszczakiewicz w "Od przedszkola do Opola".
fot. Arch. prywatne / Materiały prasowe
Autor Olga Szmańda - 10 Stycznia 2021

Przez lata prowadził program "Od przedszkola do Opola". Dziś Michał Juszczakiewicz sprawdza się w zupełnie innej roli

Michał Juszczakiewicz znany jest głównie jako “Pan od dzieci”. Aktor udzielił niedawno wywiadu portalowi onet.pl, w którym zdradził, jak potoczyła się jego kariera artystyczna. Mało kto wie, że artysta nie zajmował się jedynie prowadzeniem kultowego programu “Od przedszkola do Opola”. Okazuje się, że Michał Juszczakiewicz skrywa liczne talenty, o których mało kto wie. Aktor postanowił podążać zupełnie inną ścieżką.

Michał Juszczakiewicz zabłysnął na polskiej scenie artystycznej jako prowadzący kultowy program “Od przedszkola do Opola”. Artysta zdobył również nagrodę dla najlepszego aktora młodego pokolenia.

Wyróżnienie, które otrzymał w 1984 roku, zapowiadało niebywałą karierę aktorską. Wszystkim wydawało się, że zawładnie polskimi filmami i scenami teatralnymi. Michał Juszczakiewicz postanowił jednak oddać się zupełnie innej pasji. Aktor nie zniknął jednak ze sceny show-biznesu. Artysta realizuje swoje marzenia i robi to, co kocha.

Michał Juszczakiewicz

Michał Juszczakiewicz o swoim sukcesie

Dziennikarka portalu onet.pl przeprowadziła wywiad z Michałem Juszczakiewiczem. Ewa Raczyńska zapytała aktora o jego wspomnienia z programem “Od przedszkola do Opola”. Dodatkowo redaktorka postanowiła zapytać o obecne sukcesy aktora i o to, jak potoczyło się jego życie. Michał Juszczakiewicz odpowiedział Ewie Raczyńskiej czym, jest dla niego sukces.

- Wróżenie zostawmy wróżom, a życie ludziom. Myślę, że każdy z nas w życiu staje przed różnymi wyzwaniami, a ponieważ ja interesuję się wieloma rzeczami, to w naturalny sposób przechodzę od jednego obszaru mojej aktywności do kolejnego. I na tych polach staram się realizować swoje pasje - mówi portalowi onet.pl Michał Juszczakiewicz.

Joe Biden organizuje wirtualną imprezę. Zaproszony jest każdy miłośnik psów ze swoim pupilemJoe Biden organizuje wirtualną imprezę. Zaproszony jest każdy miłośnik psów ze swoim pupilemCzytaj dalej

- [...] Mam wiele życiowych pasji, dzięki którym spotykam fantastycznych ludzi, zdobywam nieustająco nowe doświadczenia i to one są dla mnie miarą mojego sukcesu - dodaje aktor.

Dziennikarka zwróciła uwagę na nietypowe hobby aktora. Okazuje się, że Michał Juszczakiewicz jest wielkim pasjonatem astronomii i historii. Dodatkowo zajmuje się także reżyserią i pisaniem scenariuszy. Ewa Raczyńska zapytała artystę o to, jak jest w stanie pogodzić tak wiele zainteresowań. Michał Juszczakiewicz ewidentnie jest człowiekiem renesansu, który potrafi robić wszystkie te rzeczy na raz.

- Aktorstwo jest już chyba dla mnie rozdziałem zamkniętym, ale bardzo dobrze je wspominam. Poza graniem, zawsze pociągało mnie pisanie scenariuszy i reżyserowanie. Na planie filmowym z zazdrością patrzyłem na operatorów filmowych. Oni szczególnie mi imponowali, bo wśród emocji planu filmowego był w nich jakiś dystans i spokój - wyjaśnia Michał Juszczakiewicz.

- [...] Wracając do aktorstwa, to uwiodło mnie ono jeszcze w liceum. Zanim zdałem na wydział aktorski szkoły teatralnej w Warszawie, chciałem studiować astronomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i wszystko wskazywało na to, że tak się właśnie stanie. Tymczasem Telewizja Polska ogłosiła nabór na zdjęcia próbne do serialu "Wakacje". Zgłosiłem się. Pojechałem z Gdańska do Warszawy i po kilku tygodniach dowiedziałem się, że będę grał jedną z głównych ról - wspomina aktor.

- [...] Szybko okazało się jednak, że aktorstwo nie zaspokajało mojej potrzeby odkrywania i sięgania po nowe. Stąd pisanie tekstów do kabaretu, a potem studium scenariuszowe w łódzkiej filmówce. Przy paru filmach byłem drugim reżyserem i współautorem scenariusza, aby wreszcie stać się samodzielnym scenarzystą i reżyserem własnych projektów - dodaje artysta.

Michał Juszczakiewicz

Michał Juszczakiewicz: uwielbiany "Pan od dzieci" nie przechodzi na emeryturę

Michał Juszczakiewicz wyjaśnił również na czym polegał jego fenomen jako prowadzącego program “Od przedszkola do Opola”. Aktor zajmował się kultowym show od 19 lutego 1995 do 26 maja 2007 na antenie TVP1.

- Kiedy zupełnie niespodziewanie pojawiła się propozycja poprowadzenia “Od przedszkola do Opola”, gdzie miałem początkowo być tylko reżyserem i współscenarzystą, nie spodziewałem się, że program okaże się tak wielkim hitem i zwiąże mnie na 12 lat budując mój kolejny wizerunek, tym razem “pana od dzieci”. Myślę że część sukcesu tego programu wynikała z mojego bardzo osobistego i serdecznego podejścia do tematu. To nie była kolejna "fucha", tylko praca 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu przez kilkanaście lat - wyjaśnia Michał Juszczakiewicz.

Według ustaleń dziennikarki onet.pl Michał Juszczakiewicz zdecydowanie nie wybiera się na emeryturę. Skończył 62 lata i nie zamierza przestać pracować. Zdecydowanie jest człowiekiem, który z wiekiem rozwija swoją karierę zawodową.

- Dziwne jest to, że kiedy miało się 21 lat, 60-latkowie wydawali się nam tymi, którzy właściwie stoją już nad grobem. Dziś widzę to oczywiście inaczej. Świat się zmienił, żyjemy dynamiczniej, wydłuża się czas aktywności - wyjaśnia aktor.

- Okazuje się, że dzisiaj, mając 62 lata, mogę robić wiele wspaniałych rzeczy, przy czym część z nich to de facto "debiuty", bo robione po raz pierwszy. Cały czas się uczę i w środku tak naprawdę czuję się nadal dzieckiem.[...] Wiek dojrzały potrafi dawać radość. Jeśli jest trudno, to otuchy dodają mi przykłady moich zaprzyjaźnionych paraolimpijczyków, którzy pokonali wyzwania, jakie postawił na ich drodze los. Budujące jest obserwować, jak pokonują swoje ograniczenia i sięgają po medale. Często powtarzają, że wszystko jest w naszej głowie, jeśli powiemy sobie, że to koniec, to tak będzie - tłumaczy dalej Michał Juszczakiewicz.

ZOBACZ TO NIESAMOWITE NAGRANIE:

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: onet.pl

Następny artykuł