Ciąża kobiety wywołała zamieszanie w mediach społecznościowych. Młoda mama zaszła w ciążę, nosząc już dwoje dzieci pod swoim sercem
fot./TikTok / Screenshot - blonde_bunny
Autor Olga Szmańda - 1 Stycznia 2021

Była już w jednej ciąży, gdy zaszła w kolejną. Niedługo na świat przyjdą trojaczki

Ciąża Blonde Bunny wywołała zamieszanie w mediach społecznościowych. Kobieta poinformowała o swoim nietypowym stanie za pomocą popularnej platformy TikTok. Amerykanka wyjaśniła swoim obserwatorom, że będąc w jednej ciąży, zaszła w kolejną. W ten sposób nosiła pod sercem aż troje dzieci.

Ciąża, która miała być dla młodej matki jedynie okresem pełnego szczęścia, okazała się niemałym wyzwaniem. Znana w mediach kobieta poinformowała o nietypowym stanie, w którym się znalazła.

Amerykanka Blonde Bunny za pośrednictwem platformy społecznościowej TikTok przekazała swoim fanom o zajściu w ciążę i poczęcie nowego dziecka, nosząc dwoje kolejnych pod sercem. Kobieta twierdzi, że doszło u niej to tzw. superfetacji. W tej sytuacji oznacza to, że zaszła w ciążę już w niej będąc. Dzięki nietypowemu zdarzeniu Blonde Bunny urodzi wkrótce trojaczki.

Jak podaje portal "nauka.rocks", superfetacja to specyficzny stan, który niesie za sobą zagnieżdżenie się kolejnej komórki jajowej, gdy w ciele kobiety wciąż dochodzi do owulacji. “Superfetacja implikuje poczęcie drugiego płodu podczas ciąży z innym. Przyszła mama wydaje na świat pociechy z przynajmniej miesięczną i maksymalnie dwumiesięczną różnicą wieku”.

“Oprócz różnych dat urodzenia, dzieci urodzone w przypadku superfetacji będą miały różną wagę, wzrost, a nawet grupę krwi. Choć przypadki zjawiska wciąż są dyskusyjne, literatura naukowa donosi o kilku z nich”- wyjaśnia dalej portal nauka.rocks.

Pierwszy odcinek Pierwszy odcinek "Sanatorium miłości" i już iskrzy. "Super kobietka, do tańca i różańca"Czytaj dalej

Superfetacja

Kobieta będąc w ciąży zaszła w kolejną ciążę

Blonde Bunny i jej ukochany dowiedzieli się niedawno, że zostaną rodzicami. Lekarze poinformowali ich, że kobieta urodzi bliźnięta. Później Amerykanka poinformowała w mediach społecznościowych, że po 10 dniach od wizyty u lekarza doszło do niej do superfetacji. W ten sposób w jej ciele została zapłodniona kolejna komórka jajowa, a na świat przyjdzie trzecie dziecko. Obecnie Blonde Bunny spodziewa się trojaczków.

Mimo że niektórym ciężko jest uwierzyć, że Amerykanka mówi prawdę, to kobieta faktycznie spodziewa się trojga dzieci. Na świecie udokumentowano zaledwie kilka takich przypadków wśród ludzi, ponieważ superfetacji ulegają zazwyczaj zwierzęta.

- Zwykle w organizmie powinny nastąpić zmiany hormonalne, które powstrzymają ponowną owulację, gdy jesteś już w ciąży. W moich okolicznościach tak się nie stało - tłumaczy na TikToku Blonde Bunny.

Nietypowa ciąża, która da kobiecie trojaczki

Kobieta dodała także, że jedynie 10 proc. kobiet jest w stanie mieć owulację dwa razy w ciągu cyklu miesięcznego. Z informacji, które otrzymała od lekarzy wynika, że jedynie 0,3 proc. kobiet może zajść wtedy w ponowną ciążę.

- Technicznie rzecz biorąc, nasze dzieci mają różne daty porodu. Na szczęście są na tyle blisko, że urodzą się tego samego dnia, więc nadal będą uważane za trojaczki - wyjaśnia dalej Blonde Bunny.

Blonde Bunny poszukiwała wyjaśnień u lekarzy, którzy mieli przybliżyć jej stan, w którym się znalazła. Według medyków trzecie dziecko kobiety nie zostało poczęte w tym samym czasie co dwoje pozostałych. Na dodatek “dodatkowy” maluch rósł wolniej niż rodzeństwo.

- Nasze dzieli zaledwie kilka tygodni, ale czasami mogą to być miesiące. Kobiety mogą mieć różne terminy porodu - tłumaczy Blonde Bunny na Tik Toku.

Komórki jajowe kobiety pojawiły się w jej ciele w różnych terminach. W ten sposób dzieci mają różny ciążowy wiek. Jej bliźnięta, są o 10 i 11 dni starsze od trzeciego rodzeństwa. Lekarze od razu wiedzieli, że to druga ciąża w ciąży. Z pewnością Blonde Bunny nie spodziewała się takiego toku zdarzeń. Mimo to kobieta jest szczęśliwa, że urodzi gromadkę dzieci.Blonde Bunny

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: edziecko.pl / nauka.rocks / dailymail.co.uk

Następny artykuł