Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
Powiedzieć, że film “U Pana Boga za piecem” zjednał sobie rzeszę zwolenników, to nic. Stał się on jedną z najbardziej lubianych polskich komedii. Widzowie pokochali nie tylko fabułę, ale i główną bohaterkę - Marusię. Jak aktorka wygląda dzisiaj?
Komedia Jacka Bromskiego “U Pana Boga za piecem” miała swoją premierę w 1998 roku. Do dziś jednak każdy pamięta młodą Rosjankę, którą grała Irina Łaczina. Jak wygląda dzisiaj uwielbiana Marusia?
Marysia z “U Pana Boga za piecem”
Irina Łaczina przyszła na świat 29 sierpnia 1972 roku w Bielcach w Mołdawii. Jej matką jest aktorka Swietłana Toma, a Irina najwyraźniej po niej odziedziczyła talent. Młoda Łaczina podjęła naukę w Szkole Teatralnej im. B. Szczukina w Moskwie. Ukończyła ją w 1993 roku.
Aktorka debiutowała w rosyjskim filmie „Dzień dobry, przyjechałem” z 1979 roku. Popularność przyniosła jej jednak kolejna produkcja - “Wędrówka Gwiazd” z 1991 roku. Zagrała tam… samą siebie.
W Rosji natomiast rozpoznawalna stała się za sprawą serialu “Tajemnice pałacowych przewrotów”, który opowiada o rządach Piotra Wielkiego. Tam w latach 2000-2001 wcielała się w rolę Anny Romanowny.
W Polsce Irina Łaczina popularność zdobyła dzięki filmowi “U Pana Boga za piecem”. Za rolę Marusi otrzymała w 1998 roku nagrodę “Video Studio Gdańsk” na 23. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Łaczina gra obecnie w Teatrze na Tagance. Jak dziś wygląda? Zobaczcie zdjęcia poniżej.
Kultowa polska komedia
Film “U Pana Boga za piecem” opowiada o młodej Rosjance, która po przekroczeniu polskiej granicy, zostaje ofiarą rabunku. Zamierza złożyć zeznania na posterunku Policji w Królowym Moście. To miejscowość, gdzie najwyższym autorytetem jest ksiądz proboszcz.
Tym samym Marusia postanawia zostać w mieście kilka dni, mając nadzieję, że odzyska swoje pieniądze. Nie jest wówczas świadoma, że w Królowym Moście dane jej będzie spędzić znacznie więcej czasu.
DZISIAJ GRZEJE:
- W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
- Nie możemy uwierzyć. Kierowca potrącił psa i pojechał przed siebie. Na miejscu pojawiły się służby
- Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów
“U Pana Bogiem za piecem” otrzymało nagrodę publiczności na festiwalach w Chicago (1998) i w Słupcy k. Konina (1999). Film został też nagrodzony Brązowym Gronem na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie (1998) czy Brązowym Granatem na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu (1999).
ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:
- Najczęstsze objawy chorób wątroby. Nie wolno ich bagatelizować
- Wczesne objawy nadciśnienia. Nie można ich bagatelizować
- Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
- Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
- Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
- ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać
- Rodzice wypisali swoje dzieci z religii. Zdenerwowany ksiądz natychmiast napisał do nich list, można się wściec
źródło: wprost.pl
Następny artykuł