Agnieszka Osiecka jakiej nie znacie. Wzruszające historie miłosne polskiej artystki
fot. East News - AGENCJA SE
Autor Olga Szmańda - 6 Stycznia 2021

Historie miłosne Agnieszki Osieckiej. O niektórych mało kto wie, a potrafią wzruszyć do łez

Agnieszka Osiecka jest kultową postacią, którą z pewnością pamiętać będą kolejne pokolenia miłośników sztuki. Poetka od lat budzi zainteresowanie. Po jej śmierci niejednokrotnie wykonywano i upamiętniono jej najważniejsze utwory artystyczne. Jednak mało kto wie, co takiego poetka robiła prywatnie. Okazuje się, że niedługo na jaw wyjdą nowe informacje z życia Osieckiej. Serial TVP “Osiecka” rzucił nowe światło na historie miłosne polskiej artystki.

Agnieszka Osiecka urodziła się 9 października 1936 roku. Zmarła 7 marca 1997 roku również w stolicy. Była jedną z najbardziej utalentowanych polskich poetek, autorek tekstów i pisarek. Zajmowała się również reżyserowanym spektakli teatralnych i telewizyjnych.

Mimo że obecnie mija ponad 20 lat od śmierci Osieckiej, poetka nadal gości w sercach miliona Polaków. Nic więc dziwnego, że stacja TVP postanowiła wyprodukować serial “Osiecka”, który ponownie ukaże nieznane fakty z życia artystki. Tym razem fani poezji zwrócili uwagę na historie miłosne autorki. Okazuje się, że wiele z nich wzrusza do łez.

- Kochali się w niej mądrzy, kulturalni i wybitnie utalentowani mężczyźni. A ona ich porzucała dla chuliganów - mówiła o Agnieszce Osieckiej, Magda Umer. Postanowiliśmy sprawdzić kim, byli mężczyźni, którzy kochali się w poetce.

Nowa produkcja stacji TVP pt. “Osiecka” przedstawiać będzie 40 lat z życia polskiej artystki. Wśród licznych scen związanych z historią autorki, nie mogło zabraknąć wątków miłosnych i związków, które nawiązywała Agnieszka Osiecka. Pośród nich największe zainteresowanie wywołał ten z Markiem Hłaską, którego w produkcji zagra Jędrzej Hycnar. Kolejnym ukochanym Osieckiej był Wojciech Frykowski, w którego wciela się Mikołaj Roznerski.

Nazwano ją najpiękniejszą mamą świata. Mimo młodego wieku doczekała się już 4 dzieciNazwano ją najpiękniejszą mamą świata. Mimo młodego wieku doczekała się już 4 dzieciCzytaj dalej

Agnieszka Osiecka: wielkie miłości polskiej poetki

Pierwszą wielką miłością Osieckiej, był Witold Dąbrowski. Poeta i publicysta ukończył filozofię i polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Z końcem lat 50. XX wieku założył swój Studencki Teatr Satyryków. Za życia wydał kilka tomików autorskiej poezji. Jego i Osiecką dzieliły jedynie trzy lata różnicy wieku. Ich pierwsze spotkanie odbyło się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży w 1955 roku. Agnieszka Osiecka niejednokrotnie opowiadała o tej relacji.

- Ten jeden jedyny raz nie prześladowało mnie poczucie winy, ten jeden jedyny raz nie ono decydowało, ten jeden jedyny raz kochałam naprawdę i było tak, że tylko po to chciałam żyć, i tak, że tylko przez to chciałam umrzeć. Popsuliśmy to oboje - mówiła o Dąbrowskim Osiecka.

Rok po rozstaniu z Dąbrowskim pisarka związała się z Markiem Hłaską, który był od niej o dwa lata starszy. Pisarz został nazwany polskim Jamesem Deanem. Zawdzięczał to swojej buntowniczej naturze i osobliwemu wyglądowi. Między Agnieszką Osiecką, a Hłasko doszło nawet do zaręczyn. Niestety para nigdy nie stanęła na ślubnym kobiercu.

Kolejnym z ukochanych mężczyzn Agnieszki Osieckiej był producent filmowy Wojciech Frykowski. Para wzięła ślub w 1963 roku, jednak rok później doszło do rozwodu. Pisarka twierdziła, że nie czuła wielkiej miłości wobec Frykowskiego, a raczej “fascynację”.

- Bez chwili wahania rzucałam się w mętne bajoro życiorysu Wojtka - mówiła po rozwodzie Agnieszka Osiecka.

Agnieszka Osiecka

Kolejne miłości Agnieszki Osieckiej

Kolejnym z partnerów pisarki był Jeremi Przybora. Para poznała się około sześć lat po założeniu Kabaretu Starszych Panów w 1958 roku. Żonaty mężczyzna miał wtedy 49 lat, Osiecka z kolei jedynie 28. Ich relacja owiana była tajemnicą. Dopiero w 2010 na światło dzienne wyszło uczucie, które związało Osiecką i Przyborę. Niestety para rozstała się, by pisarka mogła wziąć ślub w 1966 roku z Wojciechem Jesionką. Po trzech latach małżeństwa pisarka rozwiodła się z reżyserem teatralnym.

Z początkiem lat 80. Agnieszka Osiecka rozpoczęła znajomość z Danielem Passentem, który był ówcześnie dziennikarzem “Polityki”. Po trzech wspólnych latach na świat przyszła córka pary, Agata.

Niestety po ośmiu latach Agnieszka Osiecka i Daniel Passent zakończyli relację. Według niektórych ustaleń poetka porzuciła swoją rodzinę dla młodszego o 15 lat krytyka literackiego. Tym mężczyzną był Zbigniew Mentzla.

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: natemat.pl

Następny artykuł