Pies na Filipinach uratował życie porzuconego noworodka
fot. Facebook - Sibonga Wcpd
Autor Olga Szmańda - 6 Stycznia 2021

Pies znalazł noworodka na wysypisku śmieci. W bohaterski sposób uratował mu życie

Pies na Filipinach samodzielnie znalazł porzuconego noworodka, który znajdował się na wysypisku śmieci. Niezwykłe zachowanie zwierzęcia doprowadziło do dziecka przypadkowego motocyklistę. Gdyby nie czworonożny pupil, maluch nie przeżyłby nawet nocy.

Pies nie bez powodu nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niejednokrotnie czworonożni pupile udowadniały nam, że swoim zaangażowaniem w ludzkie życie, są w stanie zrobić wiele. Tym razem bezpański pies postanowił uratować życie porzuconego noworodka. Gdyby nie jego pomoc, samotne dziecko umarłoby, leżąc w śmieciach.

Na Filipinach doszło do znalezienia porzuconego noworodka, które znalazł bezpański pies. Dziecko zawdzięcza swoje życie zwierzęciu, które je znalazł, a następnie doprowadził do niego przypadkowego motocyklistę.

Pies uratował życie noworodka

Do nietypowego zdarzenia doszło w mieście Sibonga w prowincji Cebu na Filipinach. Motocyklista Junrell Revilla jechał lokalną drogą, gdy w pewnym momencie dostrzegł dużego bezpańskiego psa.

Pupil znajdował się na poboczu i wydawał z siebie nietypowe dźwięki. Ewidentnie chciał zwrócić na siebie uwagę. Pies w uporczywy sposób biegł za motocyklistą, tak jakby chciał, by ten podążał w jego stronę.

Nagrał psiaki buszujące w zaspach śniegu. Nagrał psiaki buszujące w zaspach śniegu. "Jedna z najbardziej uroczych rzeczy, jakie widziałem w życiu"Czytaj dalej

36-letni motocyklista postanowił zatrzymać się i udać się w trasę, którą chciał wyznaczyć mu pies. Mężczyznę zastanowiło, dlaczego zwierzę zachowuje się w tak nietypowy sposób. Od razu zszedł z pojazdu. W tym momencie pies podbiegł do niego i zachowywał się tak, jakby chciał mu coś powiedzieć. 36-latek tłumaczy, że od razu poszedł za psem, który doprowadził go na teren leżącego nieopodal wysypiska śmieci.

To właśnie tam motocyklista znalazł zawinięte w materiały dziecko. Gdy tylko podszedł bliżej, od razu zauważył, że noworodek ma jeszcze pępowinę. Niestety wszystko wskazywało na to, że maluch dopiero przyszedł na świat. Mimo to na około nie widać było śladów żadnej dorosłej osoby. Ktoś ewidentnie zostawił tam dziecko na pastwę losu.

Pies z motocyklistą

Mężczyzna zabrał porzucone dziecko do szpitala

Mężczyzna zaraz po tym jak znalazł porzucone dziecko, zabrał je do pobliskiego szpitala. O całym zajściu powiadomił również policję. Mały chłopczyk trafił do bezpiecznej placówki, a obecnie trwają czynności wyjaśniające, które mają na celu znalezienie jego rodziców. Niezwykłe zdjęcia psa, który uratował życie noworodka, obiegły internet. Również tamtejsza policja opublikowała je na swoim profilu na Facebooku.

- Przeprowadzono inspekcję na wysypisku, gdzie rzekomo znaleziono porzuconego chłopca. Według zeznań motocyklisty, do dziecka zaprowadził go czarny pies, głośno szczekając i wskazując drogę. Noworodek był owinięty w brązowy ręcznik, a łożysko leżało obok niego na czarnym kawałku plastiku - poinformowała filipińska policja.

Opowieść o bohaterskim psie wywołała w mediach społecznościowych falę pozytywnych komentarzy. Internauci z całego świata są zachwyceni czworonogiem, który uratował życie niewinnego dziecka.

Pies z motocyklistą

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: edziecko.pl

Następny artykuł