Dziecko urodziło się z przeciwciałami COVID-19
Fot. unsplash.com/@adroman
Autor Kamila Krótka - 29 Listopada 2020

Przeszła COVID-19, będąc w ciąży i właśnie urodziła. Noworodek wywołał niemałe zamieszanie wśród lekarzy

Kobieta podczas ciąży zakaziła się koronawirusem, obawiając się, że zdrowie dziecka również jest zagrożone. Okazało się, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Mieszkanka Singapuru nie tylko nie przekazała wirusa niemowlęciu. Po jego narodzinach lekarze stwierdzili, że występują u niego przeciwciała COVID-19.

Dziecko mieszkanki Singapuru urodziło się z przeciwciałami COVID-19 - poinformował lokalny dziennik “Straits Times”. Ta niezwykła wiadomość może przynieść nowe wskazówki co do przekazywania koronawirusa z matki na dziecko.

Przez 27 minut uważano, że nie żyje. Gdy odzyskała świadomość i poprosiła o kartkę papieru, zamurowało wszystkichPrzez 27 minut uważano, że nie żyje. Gdy odzyskała świadomość i poprosiła o kartkę papieru, zamurowało wszystkichCzytaj dalej

Dziecko odporne na koronawirusa

To drugie dziecko 31-letniej Celine Ng-Chan. Aldrin urodził się nie tylko bez COVID-19, ale i z przeciwciałami. O zdarzeniu poinformował singapurski dziennik “Straits Times”, powołując się na opinię pediatry.

- To bardzo ciekawe. Pediatra powiedział, że ja sama nie mam już przeciwciał COVID-19, ale ma je Aldrin. Mój lekarz podejrzewa, że przekazałam mu moje przeciwciała w czasie ciąży - powiedziała Ng-Chan.

Córka Natalii Kukulskiej jak mama z czasów “Puszka Okruszka”. Gwiazda wstawiła do sieci wyjątkowe zdjęciaCórka Natalii Kukulskiej jak mama z czasów “Puszka Okruszka”. Gwiazda wstawiła do sieci wyjątkowe zdjęciaCzytaj dalej

Zakażenie koronawirusem

Kobieta podróżowała po Europie w 10. tygodniu ciąży, a po powrocie zdiagnozowano u niej zakażenie koronawirusem. COVID-19 przeszła łagodnie - po 2,5 tygodnia została wypisana ze szpitala - podał “Straits Times”.

- Nie martwiłam się, że Aldrin zachoruje na COVID-19, ponieważ przeczytałam, że ryzyko przeniesienia choroby z matki na płód jest bardzo niskie - opowiadała Ng-Chan.

Do tej pory Szpital Uniwersytetu Narodowego (NUH), gdzie Ng-Chan urodziła dziecko, nie skomentował prośby o komentarz od agencji Reutera.

Za to przewodniczący oddziału położnictwa i ginekologii Szpitala Kobiet i Dzieci (KKH) w Singapurze, profesor Tan Hak Koon, mówił w rozmowie z “The Straits Times”, że liczba kobiet w ciąży z COVID-19 jest niewielka. Żadna z nich jeszcze nie urodziła dziecka.

Pamiętacie serial “Tulipan”? Córka Jerzego Kalibabki, na którego historii był oparty, robi dzisiaj karierę i zachwyca urodąPamiętacie serial “Tulipan”? Córka Jerzego Kalibabki, na którego historii był oparty, robi dzisiaj karierę i zachwyca urodąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poroniła 16 razy, lekarze nie wiedzieli, jak jej pomóc. Gdy traciła nadzieję, zdarzyło się niemożliwe
  2. Suczka nie mogła urodzić szczeniąt. Gdy lekarz zrobił jej USG, wszystko stało się jasne
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów

Profesor poinformował też, że wytyczne opublikowane w październiku przez brytyjskie stowarzyszenie zajmujące się położnictwem i ginekologią “Royal College of Obstetricians and Gynaecologists”, dowody sugerują, że bardzo rzadko dochodzi do transmisji wirusa z ciężarnej kobiety na dziecko w czasie ciąży lub porodu.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Agresywny amstaff sieje postrach w Mławie, właściciel pilnie poszukiwany
  2. Pielęgniarka pokazała, jak zmieniła ją pandemia. Porażające zdjęcie
  3. Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
  4. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Rzecznik Praw Obywatelskich sprawdził aplikację Kwarantanna Domowa. Czy jest zgodna z RODO?
  7. Odziedziczył garaż po dziadku. Pomieszczenie skrywało tajemnicę

źródło: tvn24.pl

Następny artykuł