Królowa Elżbieta II i Thomas Moore.
Fot. eastnews.pl ; Rex Features
Autor Olga Szmańda - 29 Lipca 2020

Królowa Elżbieta II nagrodziła weterana II wojny światowej za jego niebywały wyczyn. Czego dokonał i co dostał w zamian?

Królowa Elżbieta II nadała tytuł szlachecki mimo panującej pandemii koronawirusa. Monarchini odznaczyła Toma Moore’ya, weterana wojennego, który wyjątkowo skutecznie wsparł służbę zdrowia w walce epidemią.

Tom Moore przeżył już ponad 100 lat i dopiero w takim wieku doczekał się najwyższego wyróżnienia. A to dzięki temu, że wymyślił niekonwencjonalny sposób na zebranie funduszy dla brytyjskiej służby zdrowia, która znalazła się w potrzebie. Udało mu się zgromadzić doprawdy imponującą kwotę, czego sam nawet nie mógł się spodziewać. Podobnie jak nie wyobrażał sobie nawet iście królewskiego finału całej akcji.

17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?Czytaj dalej

Królowa Elżbieta II i Tom Moore

Weteran II wojny światowej, Tom Moore, postanowił podziękować brytyjskiej służbie zdrowia. Kapitan był wdzięczny lekarzom i pielęgniarkom za okazane dobro oraz pomoc po operacji złamanego biodra i w trakcie przechodzenia nowotworu. Jego celem było zebranie jak największej kwoty pieniędzy. Weteran wpadł na pomysł, który ściśle łączy się z jego setnymi urodzinami. Inicjatywa Toma Moore’ya polegała na niecodziennym spacerze wkoło swojego domu. Mężczyzna postanowił w dniu swoich 100. urodzin odbyć 100 okrążeń wokół posesji. Co najbardziej godne podziwu, emeryt porusza się przy pomocy chodzika. Mimo tych utrudnień osiągnął wyznaczony cel. Jego akcję wsparło wielu Brytyjczyków. Dzięki temu staruszek zebrał kwotę ponad 33 mln funtów.

Tytuł szlachecki

Dzisiaj grzeje:
1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”

Tom Moore otrzymał w nagrodę tytuł szlachecki. Królowa Elżbieta II postanowiła w ten niezwykły sposób docenić starania mężczyzny. 100-latek i weteran II wojny światowej zaimponował rodzinie królewskiej. Premier Boris Johnson wystąpił do królowej Elżbiety II o nadanie tytułu szlacheckiego. Tym samym w piątek, 17 lipca 2020, Elżbieta II nadała Tomowi Moore'owi tytuł szlachecki. Podczas ceremonii obecna była cała rodzina weterana. To niesamowity ukłon w stronę człowieka, który większość życia poświęcił walce za ojczyznę. I mimo sędziwego wieku nadal chciał pomagać innym.

Tom Moore z rodziną

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna
  3. Może nas czekać kolejna epoka lodowcowa. Naukowcy wyjaśniają
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony

Źródło: wiadomosci.wpl.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł